Spotify przejmuje The Echo Nest

Spotify przejmuje The Echo Nest

Opublikowany

Dzięki tej transakcji Spotify zaoferuje użytkownikom jeszcze lepsze możliwości odkrywania nowej muzyki.

Serwis Spotify poinformował dziś o planowanym przejęciu lidera branży analizy danych muzycznych, firmy The Echo Nest. Transakcja ta wpisuje się w strategię rozwoju konsumpcji muzyki na świecie i zwiększania przychodów dla branży muzycznej, opartą na oferowaniu użytkownikom z całego świata rozbudowanego mechanizmu rekomendacji i odkrywania nowych utworów i wykonawców.

Dzięki transakcji, serwis zyska dostęp do szerokiej wiedzy muzycznej ekspertów The Echo Nest oraz narzędzi pomagających w dobieraniu muzycznych rekomendacji. Integracja Spotify z The Echo Nest pozwoli także na poszerzenie oferty partnerów serwisu.

Od dawna podziwiamy dokonania The Echo Nest. Cieszymy się, że dołączy do nas tak utalentowany zespół tej firmy — komentuje Daniel Ek, CEO i założyciel Spotify. W Spotify pragniemy sprawić, by ludzie słuchali więcej muzyki. Ciągle staramy się uczynić obcowanie z muzyką jeszcze łatwiejszym, dlatego tworzymy najlepszą na świecie platformę do analizy danych muzycznych. Chcemy oferować użytkownikom dostęp do najlepszej muzyki, a integracja The Echo Nest ze Spotify to pod tym względem duży krok naprzód.

Brian Whitman i Tristan Jehan założyli firmę całkowicie oddaną misji zrozumienia świata muzyki, aby pomagać użytkownikom w poznawaniu nowych dźwięków — mówi Jim Lucchese, CEO The Echo Nest. Integracja z najszybciej rozwijającym się serwisem muzycznym na świecie pomoże nam w dalszej realizacji tej misji. Bardzo cieszymy się z dołączenia do zespołu Spotify, który z takim samym zaangażowaniem jak my pragnie dostarczać użytkownikom więcej muzyki.

Firma The Echo Nest będzie nadal prowadzić działalność w swojej siedzibie w Somerville (Massachusetts), gdzie odgrywa istotną rolę w rozwijającym się bostońskim środowisku firm technologicznych, a także w San Francisco. Interfejs programistyczny API The Echo Nest pozostanie bezpłatny i otwarty dla szerokiego grona partnerów tworzących aplikacje. Społeczność deweloperów odgrywa decydującą rolę w działalności zarówno Spotify, jak i The Echo Nest, dlatego też współpraca z nią pozostanie priorytetem dla obu połączonych firm.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Spotify_logo_small.jpg

grafika | 26,4 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.