Spotify podsumowało lato 2016! 

Spotify podsumowało lato 2016! 

Opublikowany

Jakie brzmienie miały minione wakacje? Jak wynika z danych opublikowanych przez serwis Spotify, niezwyciężonym królem tego lata jest Drake ze swoim utworem One Dance. 

Spotify, jak co roku, opublikowało właśnie zestawienie prezentujące listę utworów, które zdominowały letnie playlisty użytkowników serwisu. One Dance kanadyjskiego rapera Drake’a to bezdyskusyjnie największy hit minionych wakacji na całym świecie. Na drugim miejscu znalazł się utwór This Is What You Came For Calvina Harrisa z gościnnym udziałem Rihanny, a trzecie miejsce przypadło australijskiej artystce Sia i Cheap Thrills.

Czego słuchali polscy użytkownicy? Podobnie, jak na świecie, miejsca na podium zajęli: Drake z utworem One Dance, Calvin Harris wraz z Rihanną i hitem This Is What You Came For oraz Sia i Cheap Thrills. Na dalszych miejscach znaleźli się m.in.:  David Guetta, grupa The Chainsmokers, a także Justin Timberlake.

Aby odpowiednio upamiętnić najpopularniejsze utwory ostatnich miesięcy, TuneMoji postanowiło przekształcić utwory z listy najpopularniejszych utworów lata 2016 w muzyczne GIFy, którymi użytkownicy mogą dzielić się za pośrednictwem iMessage, Facebook Messengera, WhatsAppa lub Kika. Wystarczy pobrać darmową aplikację TuneMoji, która dostępna jest w wersji dla iOS. Wystarczy pobrać aplikację (link), kliknąć w “Spotify Songs of Summer” oraz ‘say it with a song’!

Najpopularniejsze utwory tych wakacji skomentowała Shanon Cook, music trends expert w Spotify: Utwór One Dance Drake’a jest niesamowicie chwytliwy i już pod koniec wiosny znalazł się na wysokich miejscach list przebojów. Inne utwory, które podbiły wakacyjne listy przebojów, jak przyjemne Cheap Thrills, niepodrabialne Don't Let Me Down zespołu The Chainsmokers, czy This Is What You Came For, czyli imprezowy hit Calvina Harrisa, sprawiły, że tegoroczne lato miało pozytywne, wpadające w ucho i zapadające w pamięć brzmienie.

Zestawienie najpopularniejszych utworów wakacji zostało opracowane przez Spotify w oparciu o analizę najczęściej odtwarzanych utworów pomiędzy 1 czerwca, a 31 sierpnia 2016 roku.

1. Drake (feat. Wiz Kid, Kyla) – One Dance
2. Calvin Harris (feat. Rihanna) – This Is What You Came For
3. Sia – Cheap Thrills
4. The Chainsmokers (feat. Daya) – Don’t Let Me Down
5. Justin Timberlake – CAN’T STOP THE FEELING
6. Drake (feat. Rihanna) – Too Good
7. Desiigner – Panda
8. Fifth Harmony (feat. Ty Dolla $ign) – Work From Home
9. Mike Posner – I Took A Pill In Ibiza (Seeb Remix)
10. Shawn Mendes – Treat You Better

 
Top 10 Najpopularniejszych Utworów Wakacji na Spotify w Polsce:
1. Drake (feat. Wiz Kid, Kyla) – One Dance
2. Calvin Harris (feat. Rihanna) – This Is What You Came For
3. Sia – Cheap Thrills
4. David Guetta (feat. Zara Larsson) – This One’s For You
5. The Chainsmokers (feat. Daya) – Don’t Let Me Down
6. Justin Timberlake – Can’t Stop The Feeling
7. Galantis – No Money
8. Twenty One Pilots – Heathens
9. Kungs, Cookin' On 3 Burners – This Girl (Kungs Vs. Cookin’ On 3 Burners)
10. Shawn Mendes – Treat You Better

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.