Radar premier, czyli spersonalizowana playlista z nowościami

Radar premier, czyli spersonalizowana playlista z nowościami

Spotify wprowadza nową funkcjonalność – Radar premier – dzięki której w każdy piątek fani muzyki otrzymają spersonalizowaną playlistę pełną nowych wydań ulubionych artystów. 

Od 5 sierpnia fani muzyki nie muszą już tracić czasu na własnoręczne szukanie najnowszych wydań – co piątek, każdy użytkownik Spotify otrzyma spersonalizowaną playlistę składającą się z najnowszych utworów, prosto od artystów, którzy najlepiej trafiają w ich gust muzyczny.

 
Playlisty Radar premier powstają na podstawie analizy historii odtwarzania każdego użytkownika. Na tej dwugodzinnej playliście znajdą się zatem utwory najpopularniejszych artystów z historii odtwarzania, a także propozycje artystów, którzy mogą odpowiadać gustowi muzycznemu użytkownika. Radar premier to idealne dopełnienie playlist New Music Friday, na których fani mogą znaleźć nowości zarówno najpopularniejszych artystów, jak i wschodzących gwiazd muzyki.

Każdego tygodnia wydawana jest ogromna ilość muzyki, co sprawia, że bycie na bieżąco ze wszystkim, co nas interesuje jest praktycznie niemożliwe, powiedział Matt Ogle, Senior Product Owner w Spotify i dodał: Podczas prac nad Radarem premier, naszym głównym celem było opracowanie możliwie najmniej wymagającego sposobu, który pozwoli fanom odkrywać nową muzykę artystów, którzy mają dla nich największe znaczenie. Udało nam się to osiągnąć tworząc jedną, prostą playlistę.

Dzięki nieustającej analizie tego, czego słuchają fani muzyki w Spotify, algorytm stojący za playlistami Radar premier będzie dopasowywał propozycje adekwatnie do muzyki, której każdy użytkownik słucha na co dzień – im więcej fani słuchają muzyki w Spotify, tym bardziej trafne będą propozycje, które znajdą się na playlistach Radar premier.

Playlista będzie dostępna na wszystkich urządzeniach i platformach, dzięki czemu każdy będzie mógł podzielić się nią ze znajomymi oraz – w przypadku użytkowników Spotify Premium – odtwarzać w trybie offline.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Release_Radar-Mobile.png

grafika | 329 KB

Pobierz
Release_Radar-Desktop_Mobile.jpg

grafika | 326 KB

Pobierz
Release_Radar-Desktop.png

grafika | 321 KB

Pobierz
Tw_j_Radar_premier__2_.png

grafika | 193 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.