Czego najchętniej słuchamy za pośrednictwem playlist Odkryj w tym tygodniu?
Kopiuj tekst

Czego najchętniej słuchamy za pośrednictwem playlist Odkryj w tym tygodniu?

Według ostatniego badania przeprowadzonego przez Ipsos na ponad trzech tysiącach mieszkańców Australii, Brazylii, Francji, Szwecji i USA, muzyka to jeden z najlepszych motywatorów w poniedziałkowe poranki. Nie dziwi fakt, iż 44% osób spytanych o najlepszą metodę na pobudzenie wybrało kawę, natomiast wybór muzyki przez 42% jest co najmniej zaskakujący.

Chcąc wyjść naprzeciw wszystkim, którzy miewają problemy z motywacją w poniedziałkowe poranki, co tydzień, w każdy poniedziałek, Spotify dostarcza 100 milionom użytkowników spersonalizowane playlisty Odkryj w tym tygodniu. Niezależnie od tego gdzie się znajdują i co robią, użytkownicy serwisu, co tydzień dostają świeżą dawkę muzyki wybraną specjalnie dla nich. Spersonalizowane playlisty cieszą się niesamowitą popularnością, korzysta z nich już ponad 40 milionów użytkowników, a liczba ta rośnie z każdym tygodniem. 

Playlisty Odkryj w tym tygodniu to także świetny sposób na zapoznanie słuchaczy z nowymi twórcami. Ponad 8 tysięcy artystów zanotowało więcej niż połowę miesięcznych odtworzeń tylko dzięki spersonalizowanym playlistom. Kim są ci artyści? Które utwory były najczęściej odtwarzane w playlistach Odkryj w tym tygodniu?

Na wstępie musimy zaznaczyć jeden zabawny fakt łączący wszystkie zestawienia najpopularniejszych utworów z playlist Discover Weekly. Playlisty te są indywidualnie personalizowane dla każdego z ponad 100 milionów użytkowników korzystających ze Spotify każdego miesiąca. Składają się z utworów, które nie były wcześniej odtwarzane przez danych użytkowników, ale dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanego algorytmu prawdopodobnie przypadną im do gustu. Poniższe listy są bardziej zestawieniami utworów, które najbardziej spodobały się użytkownikom w playlistach Odkryj w tym tygodniu niż podsumowaniami ogólnie najpopularniejszej muzyki, co sprawia, że są jeszcze bardziej interesujące.

Najczęściej odtwarzane utwory za pośredncitwem playlist Odkryj w tym tygodniu :
1. LANY - ILYSB
2. Parson James - Stole the Show
3. Lucy Rose - Shiver
4. The Apache Relay - Katie Queen Of Tennessee
5. Sam Smith - Lay Me Down - Flume Remix
6. Jaymes Young - We Won't
7. On An On - Drifting
8. Gabrielle Aplin - Panic Cord - Hucci Remix
9. Travis Mills - Young & Stupid
10. Madilyn Bailey - Wildest Dreams


Najczęściej odtwarzani artyści za pośrednictwem playlist Odkryj w tym tygodniu :
Utwory niżej wymienionych artystów były odtwarzane najczęściej ze wszystkich obecnych w playlistach Discover Weekly w czasie trwania naszego badania, od jego startu 20 czerwca 2015 roku do końca kwietnia 2016. Zwycięzcą tego zestawienia, podobnie jak zestawienia najczęściej odtwarzanych utworów jest pochodzący z Los Angeles, zespół LANY.

1. LANY
2. BØRNS
3. Zedd
5. Halsey
6. Banks
8. ODESZA

Najczęściej zapisywane utwory z playlist Odkryj w tym tygodniu
Discover Weekly to świetny sposób na odkrywanie nowej muzyki. Poniższe zestawienie przedstawia najczęściej zapisywane utwory, które znalazły się na coponiedziałkowych Discover Weekly:

1. ZAYN - PILLOWTALK
2. Mike Posner feat. Seeb - I Took A Pill In Ibiza
3. The Chainsmokers feat. ROZES - Roses
4. Rihanna feat. Drake - Work
5. Dawin - Dessert
6. gnash feat. Olivia O'Brien - i hate u, i love u
7. Jonas Blue feat. Dakota - Fast Car
8. Twenty One Pilots - Stressed Out
9. Flo Rida - My House
10. Bryson Tiller - Don't


Najpopularniejsze gatunki muzyczne w playlistach Odkryj w tym tygodniu
Znaczna część muzyki odtwarzanej w ramach playlist Discover Weekly pochodzi od niezależnych wykonawców, którzy nieczęsto widywani są na szczytach list przebojów. Co zaskakujące, 6 z 10 najczęściej odtwarzanych gatunków utworów zawiera w nazwie słowo „indie”: 

1. Pop
2. Indietronica
3. Indie Pop
4. Indie Folk
5. Indie Poptimism
6. Indie Rock
7. Indie R&B
8. Chamber Pop
9. Stomp and Holler
10. Dance Pop


Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.