Spotify sprawdziło co najlepiej motywuje nas w poniedziałkowe poranki
Kopiuj tekst

Spotify sprawdziło co najlepiej motywuje nas w poniedziałkowe poranki

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Spotify, ponad 60% osób z pięciu przebadanych krajów, cierpi na poniedziałkową chandrę. Co motywuje ich do działania? Tak samo jak kofeina, pobudza ich muzyka!

Hasło „nie lubię poniedziałków” nie jest nikomu obce - wręcz doskonale je wszyscy rozumiemy :)

Ośrodek Ipsos we współpracy z serwisem Spotify przeprowadził badanie, w którym 64% respondentów z pięciu różnych krajów przyznało, że mają nieco za mało motywacji w poniedziałki. Jednak dobrą wiadomością jest to, że muzyka bardzo dobrze radzi sobie w walce z poniedziałkową chandrą.

Co ciekawe, jak wynika z badania przeprowadzonego w USA, Australii, Brazylii, Francji oraz Szwecji, w poniedziałki muzyka wpływa na nas prawie tak samo, jak porządny kubek kawy – ponad dwie piąte badanych przyznało, że muzyka (44%), jak i kofeina (46%) pomaga im się zmotywować. Muzyka jest zdecydowanie częściej wybierana niż jedzenie (33%) oraz trening (28), jako sposób na wprowadzenie się w lepszy nastrój (na ile to możliwe) w poniedziałki :).
Ponadto, kolejnym zaskoczeniem jest liczba osób, która twierdzi, że muzyka jest lepszym motywatorem niż seks – tylko 19% badanych wybrało seks, jako poniedziałkowy zastrzyk energetyczny.

Dla tych, którzy w poniedziałki szukają oparcia i motywacji w muzyce, serwis Spotify oferuje idealne rozwiązanie – Discover Weekly – czyli spersonalizowaną playlistę, pełną świeżej muzyki, dostosowanej indywidualnie do gustu muzycznego, czekającą na każdego użytkownika w każdy poniedziałkowy poranek. 

Muzyka to świetny motywator, dlatego nie dziwi to, że ludzie liczą na jej pomoc w naładowaniu się dobrą energią na początku tygodnia – skomentowała badania Shanon Cook, Trends Expert w Spotify. Nawiązując do badania, 42% z badanych osób zgodziło się z tym, że najwięcej energii potrzebują właśnie w poniedziałki rano. Na szczęście, zestawienie Odkryj w tym tygodniu jest dostarczane w każdy poniedziałek, dzięki czemu wszyscy słuchaczy otrzymują świeży soundtrack na dobre rozpoczęcie dnia.

Zachęcamy, więc do rozpoczęcia kolejnego poniedziałku od włączenia playlisty Odkryj w tym tygodniu w Spotify, może się to okazać idealnym rozwiązaniem na poniedziałkową chandrę.

O badaniu
Przedstawione powyżej wyniki pochodzą z badania Ipsos przeprowadzonego w dniach 10-13 maja, 2016 roku na zlecenie Spotify. W badaniu, które zostało przeprowadzone online, udział wzięło 3005 tysiąca dorosłych, powyżej 18. r.ż, w tym 1005 osób z USA, oraz po 500 respondentów z Australii, Brazylii, Francji oraz Szwecji. W próbie, wzięły udział również osoby, które mówiły, że mają mniej motywacji w poniedziałki. Precyzja ankiet on-line Ipsos mierzona jest z wykorzystaniem przedziału wiarygodności. W tym przypadku, ankieta może wskazywać różnicę przedziału wiarygodności plus minus dwa punkty procentowe dla wszystkich ankietowanych, plus-minus 3,5 punkta procentowego dla ankietowanych z USA oraz ok. 5,0 punktów procentowych dla ankietowanych w Australii, Brazylii, Francji i Szwecji. Aby uzyskać więcej informacji o metodologii przeprowadzania ankiet online Ipos, sprawdź http//:goo.gl/yJBkuf

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.