Spotify przewiduje muzyczne trendy na lato 2016
Kopiuj tekst

Spotify przewiduje muzyczne trendy na lato 2016

Utwory Ariany Grande, Drake’a oraz Justina Timberlake’a znalazły się na szczycie listy utworów, które według Spotify mają szansę stać się hitami lata 2016.

Podobnie jak w ubiegłym roku, Spotify ujawnia listę wyselekcjonowanych utworów, które mają szansę znaleźć się na ścieżce dźwiękowej lata 2016. Trzy najpewniejsze typy to: Into You Ariany Grande, dalej utwór One Dance Drake’a z gościnnym udziałem Wizkida oraz Kyla’y, a także ostatnio wydany singiel CAN’T STOP THE FEELING Justina Timberlake’a.

By przygotować zestawienie, eksperci Spotify z różnych dziedzin wzięli pod uwagę aktywność każdego utworu w serwisie oraz miejsca na liście najbardziej "wirusowych" piosenek w Spotify, czyli Top Viral.

Na tegorocznej liście znaleźli się m.in. artyści znani ze swojej smykałki do tworzenia największych hitów letnich, m.in. Jason Derulo czy Calvin Harris, ale także nowi artyści tacy jak Desiigner czy duet The Chainsmokers.

Shanon Cook, Music Trends Expert w Spotify: Podczas gdy "Into You" Ariany Grande to utwór, który ma wszystko, co niezbędne by stać się właśnie TYM największym hitem lata 2016, wiele wskazuje na to, że spore szansę mają utwór "One Dance" Drake’a oraz "Panda" wschodzącej gwiazdy hip hopu Desiignera. W związku ze zbliżającym się latem, na liście znalazły się utwory, które zaczynają wywoływać buzz, jak również takie, w których już teraz zasłuchują się miłośnicy muzyki w Spotify.

1. Ariana Grande – Into You
2. Drake ft. Wizkid & Kyla – One Dance
3. Justin Timberlake – CAN’T STOP THE FEELING
4. Fifth Harmony – Work from Home
5. Calvin Harris ft. Rihanna – This is What You Came For
6. Jason Derulo – If It Ain’t Love
7. Desiigner – Panda
8. The Chainsmokers – Don’t Let Me Down
9. Keith Urban – Wasted Time
10. Frenship ft. Emily Warren – Capsize


Playlistę można również osadzić w artykule, wklejając poniższy kod: 
<iframe src="https://embed.spotify.com/?uri=spotify%3Auser%3Aspotifyusa%3Aplaylist%3A0JFD6uywtYCHIgUnWFN5KL" width="300" height="380" frameborder="0" allowtransparency="true"></iframe>  

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.