100 dni The Beatles w Spotify
100 dni The Beatles w Spotify

100 dni The Beatles w Spotify

Fani muzyki z całego świata otrzymali nie lada prezent świąteczny – 24 grudnia 2015 na Spotify pojawiła się pełna dyskografia grupy The Beatles. 

Dzisiaj ujawniamy, jak fani zareagowali na pojawienie się twórczości zespołu w serwisie w ciągu pierwszych 100 dni – liczby pokazują, że muzyka Czwórki z Liverpoolu wciąż porusza serca i trafia nawet do tych słuchaczy, którzy o prawdziwej Beatlemanii słyszeli od swoich rodziców :)

The Beatles w liczbach
• Ponad 6.5 miliona słuchaczy miesięcznie na całym świecie, z czego 67% to osoby poniżej 35. roku życia (w Polsce to 69%).
• Beatlesi najwięcej swoich fanów mają wśród mężczyzn – stanowią aż 65% słuchaczy grupy na Spotify.
• Utwory Czwórki można znaleźć na ponad 4.2 milionach playlist użytkowników Spotify, natomiast gdyby minuty spędzone na ich słuchaniu przeliczyć na lata, wyszłoby 2,793lat! (tylko w 100 dni!).
Polscy fani słuchają The Beatles najchętniej w czwartek, natomiast najpopularniejszą godziną na muzykę Brytyjczyków jest 13.

W którym zakątku świata znajdują się najbardziej oddani fani grupy? W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Meksyku oraz Szwecji. Gdyby jednak wziąć pod uwagę tylko konkretne miasta, w których najpopularniejsi są Beatlesi, to na pierwszym miejscu znalazłby się Meksyk, a następnie Londyn, Santiago oraz Los Angeles. A w Polsce? Największą rzeszę fanów Brytyjczycy mają w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu.  

Przedstawiamy TOP 3 utwory w Polsce:
1. Here Comes The Sun
2. I Want To Hold Your Hand
3. Twist And Shout


oraz TOP 3 albumy w Polsce:
1. 1
2. Abbey Road
3. The Beatles
Załączniki

Pobierz wszystkie

Spotify_-_The_Beatles_Infographic.jpg

grafika | 2,69 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.