Spotify świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet! 

Spotify świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet! 

Opublikowany

Spotify dołącza do międzynarodowych obchodów Dnia Kobiet. Serwis postanowił uhonorować wpływowe kobiety ze świata muzyki oraz szeroko pojętej kultury. 

Spotify przedstawia cykl poświęcony zarówno kobietom, które już pozostawiły swój ślad w naszej kulturze, jak i tym, które dopiero zdobywają uznanie. Serwis przedstawia również zestawienie najpopularniejszych artystek wśród użytkowników Spotify.

Jak wynika z danych serwisu, miłośnicy muzyki kochają słuchać utworów Rihanny – barbadoska wokalistka znalazła się na szczycie zestawienia najpopularniejszych artystek w Spotify. Zaraz za nią znalazły się Ariana Grande oraz Beyoncé. Co ciekawe, gdyby wziąć uwagę liczbę odtworzeń pośród kobiet to na pierwszym miejscu znalazłaby się Beyoncé – aż 74% osób słuchających jej muzyki w Spotify, to właśnie kobiety.

1. Rihanna
2. Ariana Grande
3. Beyoncé
4. Ellie Goulding
5. Katy Perry
6. Lana Del Rey
7. Sia
8. Adele
9. Selena Gomez
10. Meghan Trainor


Najczęściej słuchane artystki w Spotify w Polsce:
1. Rihanna
2. Ariana Grande
3. Lana Del Rey
4. Ellie Goulding
5. Sia
6. Beyoncé
7. Adele
8. Katy Perry
9. Selena Gomez
10. Nicki Minaj

Spotify, serią Kobiety w Muzyce i Kulturze chce przybliżyć fanom najbardziej wpływowe kobiety ze świata muzyki, literatury oraz rozrywki.
Na całą serię składają się:

• Playlisty podzielone według gatunków muzycznych zaczynając od Kobiet Popu, poprzez Kobiety Hip Hopu czy Kobiety Metalu
• Wybrane prace wpływowych kobiet literatury; powieści, poezja oraz opowiadania Jane Austen, Sylvii Path oraz Emily Dickinson
• Ponad 70 wierszy napisanych przez kobiety, czytanych przez takie autorki, jak Rita Dove czy Elizabeth Bishop
• Playlista pełna inspiracji, przygotowana przez zwyciężczynię Złotego Globa – Ginę Rodriguez – odtwórczynię roli Jane w serialu Jane The Virgin


Informacje dla wydawców

Spotify jest wielokrotnie nagradzanym cyfrowym muzycznym serwisem streamingowym, który oferuje dostęp na żądanie do ponad 30 milionów* utworów. Naszym marzeniem jest, aby świat muzyki stał się dostępny dla każdego bez względu na miejsce i czas. Spotify sprawia, że odkrywanie muzyki, zarządzanie i dzielenie się nią jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jednocześnie ważne jest dla nas wsparcie artystów.

Spotify jest dostępne w 58 krajach na całym świecie, z ponad 75 milionami aktywnych użytkowników i przeszło 20 milionami korzystających z płatnego abonamentu.

Od momentu premiery w Szwecji w 2008 roku Spotify przekazał ponad trzy miliardy dolarów organizacjom zrzeszającym właścicieli praw autorskich. Spotify jest drugim, co do wielkości cyfrowym źródłem przychodów wytwórni płytowych w Europie oraz największym i odnoszącym największe sukcesy serwisem streamingowym tego typu na świecie.

*Globalna liczba utworów. Katalog może różnić się w zależności od rynku.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.