Spotify ujawnia najpopularniejsze utwory wśród biegaczy w serwisie

Spotify ujawnia najpopularniejsze utwory wśród biegaczy w serwisie

• Na playlistach do biegania w Spotify dominują wokalistki: w czołówce zestawienia znajdziemy hity Beyoncé, Missy Elliott i TLC• Według najnowszych badań aż 60% biegaczy deklaruje, że muzyka pomaga biec dłużej i szybciej • Użytkownicy Spotify Running pokonali ponad 55 milinów kilometrów w ciągu ostatnich 7 miesięcy - to tak jakby przebiec dookoła świata 1 386 razyTo właśnie na 7 stycznia przypada dzień, w którym najwięcej osób decdyuje się na trening fizyczny*. Dlatego dzisiaj Spotify ujawnia utwory, które królowały w słuchawkach biegaczy w 2015 roku. Co ciekawe, 7 z 10 najpopularniejszych utworów na liście należy do... kobiet. Na pierwszym miejscu globalnego zestawienia znalazło się Run the World (Girls) Beyoncé, następnie Chandelier wokalistki Sia, a na miejscu trzecim Uptown Funk Marka Ronsona.
 
1. Beyoncé - Run the World (Girls)
2. Sia - Chandelier
3. Mark Ronson - Uptown Funk
4. Wiz Khalifa z gościnnym udziałem Charliego Puth'a - See You Again
5. Beyoncé - 7/11
6. Kelly Clarkson - Heartbeat Song
7. Missy Elliott - Work It
8. TLC - No Scrubs
9. Rihanna - Bitch Better Have My Money
10. Calvin Harris - Feel So Close

Podobnie sytuacja ma się pośród polskich biegaczy korzystających ze Spotify – na liście dominują kobiety, a co więcej wśród 10-ciu najpopularniejszych utworów znalazł się tylko jeden wykonywany przez panów: The Balance duetu Royal Tongues.

Najpopularniejsze utwory do biegania w Polsce:
1. Beyoncé - Run the World (Girls)
2. Elle Eyre - If I Go
3. Rihanna - Bitch Better Have My Money
4. Jessie J, Nicki Minaj, Ariane Grande - Bang Bang
5. Tove Lo - Habits (Stay High) - The Chainsmokers Extended Mix
6. Katy Perry - Dark Horse
7. Sia - Chandelier
8. Toyal Tongues - The Balance
9. TLC - No Scrubs
10. Gwen Stefani - Hollaback Girl

Jeżeli wśród Waszych postanowień noworocznych znalazło się m.in. wypracowanie idealnej sylwetki, to muzyka może być kluczem do sukcesu. Według najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Spotify, ponad 60% biegaczy deklaruje, że muzyka pomaga im biec szybciej i dłużej. Co więcej, jest zdecydowanie bardziej pomocna niż dobra pogoda czy trener.

Nawiązując do badania, ponad ¾ osób biegających polega na muzyce w czasie treningu, a 88% z nich deklaruje, że muzyka jest ważna bądź niezbędna w trakcie ich biegu.

Co jeszcze wynikło z badania?
• Muzyka pomaga biegaczom utrzymać regularne tempo (39%) i pozostać skupionym na biegu (47%)
• Prawie połowa (45%) biegaczy przyznała, że dobry zestaw muzyczny pomaga przetrwać trudne momenty w trakcie biegu
• Muzyka jest wymieniana wśród najlepszych narzędzi treningowych dla wyścigów wszystkich długości – od biegów na 5km do maratonów

Biegacze zwracają też uwagę na kilka problemów. Wśród nich znalazły się: zatrzymywanie się muzyki w połowie biegu (38%), tempo muzyki, które jest zbyt szybkie lub wolne (36%), a także znudzenie playlistami (30%).

Prawdopodbnie wiemy jak temu zaradzić – Spotify Running wydaje się być dobrym rozwiązaniem tych wszystkich trudności. Wystarczy zacząć biec, a aplikacja sama przeliczy tempo i dopasuje odpowiedni zestaw muzyczny, który nie tylko będzie reagować na wszystkie zmiany w trakcie biegu, ale również będzie odpowiadać gustowi muzycznemu użytkownika. Od momentu wprowadzenia Spotify Running w maju 2015r., użytkownicy korzystający z tej funkcji przesłuchali ponad 5 milionów godzin muzyki i pokonali ponad 55 milionów kilometrów, co jest równe przebiegnięciu świata dookoła 1 386 razy.

Spotify oferuje również Spotify Running Originals, czyli gotowe playlisty do biegania przygotowane m.in. przez: Tiêsto, Ellie Goulding and Oliver Heldens.

Kod do osadzenia playlisty
<iframe src="https://embed.spotify.com/?uri=spotify%3Auser%3Aspotifyusa%3Aplaylist%3A5ZPorhJ4XPo5FzrSAyFhXN" width="300" height="380" frameborder="0" allowtransparency="true"></iframe>


*Zgodnie z liczbą odtworzeń playlist treningowych w Spotify
*Badanie zostało przeprowadzone na 1 500 biegaczy w USA i Wielkiej Brytanii w grudniu 2015r.


Załączniki

Pobierz wszystkie

SpotifyRunning.png

grafika | 6,04 MB

Pobierz
Spotify_Running.png

grafika | 4,57 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.