Ed Sheeran z 500 milionami odtworzeń w Spotify. Tworzymy The Sheerio Index!

Ed Sheeran z 500 milionami odtworzeń w Spotify. Tworzymy The Sheerio Index!

Opublikowany

Niekwestionowany hit brytyjskiego wokalisty Eda Sheerana – Thinking Out Loud – jest pierwszym utworem w historii Spotify, który przekroczył barierę 500 milionów odtworzeń w serwisie.

Kolejnym dowodem popularności Eda jest 19 milionów fanów, którzy każdego miesiąca słuchają jego piosenek w Spotify. Ponadto, dostępne w serwisie utwory artysty zostały odtworzone około 2,9 miliarda razy i można je znaleźć na 38 milionach playlist

By podkreślić muzyczne dokonania Eda Sheerana, Spotify stworzyło tzw. The Sheerio Index, czyli interaktywną mapę pokazującą społeczność fanów Eda na świecie. Na czele stoi Dania, która ma najwięcej słuchaczy Eda na Spotify (względem wszystkich użytkowników serwisu), zaraz za nią znalazły się: Norwegia, Singapur, Szwecja i Wielka Brytania, która zamyka nasze TOP 5. Zachęcamy do sprawdzenia jak reszta świata wypada na tle tych krajów na mapie The Sheerio Index. Wystarczy kliknąć na dowolny kraj aby usłyszeć, który utwór Sheerana jest tam najbardziej popularny.


Co o tym myśli sam Sheeran? Jestem szczęśliwy słysząc, że Thinking Out Loud ma już 500 milionów odtworzeń w Spotify. Bycie pierwszym artystą, któremu się to udało, jest niesamowite. Dziękuję wszystkim, którzy wykorzystują ten utwór jako piosenkę ślubną, muzykę na randkę lub w trakcie innych, nastrojowych chwil.

By dowiedzieć się więcej na temat mapy społeczności fanów Eda Sheerana oraz jego najnowszego rekordu, zapraszamy na bloga Spotify.

Grafika w tle: Ben Watts

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

ED_SHEERAN_PUB1_CREDIT_BEN_WATTS_small.jpg

grafika | 1,17 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.