Spotify ze specjalnymi playlistami na Dzień Kobiet

Spotify ze specjalnymi playlistami na Dzień Kobiet

Spotify celebruje artystki z całego świata! Brodka na globalnej playliście i specjalne zestawienie dedykowane Polkom

Z dedykacją dla Polek, w Spotify pojawiła się specjalna playlista Dziewczyny mają głos! Tytuł nie jest przypadkowy, to jednocześnie ukłon w stronę najpopularniejszych polskich wokalistek ostatnich lat oraz manifest kobiecej siły i możliwości. Na playliście znalazły się utwory takich artystek jak: Brodka, Natalia Nykiel, Natalia Przybysz, Justyna Święs, Mery Spolsky czy Rosalie. Wszystkie utwory zostały dobrane w sposób, by dać słuchaczom wgląd w kobiecy świat i przybliżyć żeński punkt widzenia. Sama playlista powstała, aby motywować, dodawać kobietom odwagi i siły by iść własną drogą.  
Spotify co roku angażuje się w promowanie artystek, jest to jednak szczególnie widoczne właśnie 8 marca. W serwisie pojawiła się także globalna playlista Amplify: Women of the World, która celebruje talenty wokalistek z całego świata… również z Polski! Na playliście znalazł się utwór Horses Brodki! Co więcej, nasza reprezentantka została dodatkowo wyróżniona przez twórców muzycznej składanki i znajdzie się na okładce playlisty w tym miesiącu.
Z okazji Dnia Kobiet, Spotify sprawdziło także, które kobiece, polskie głosy królują w naszych słuchawkach. Oto to polskie artystki w Spotify:
 1. Ania Dąbrowska
 2. Brodka
 3. Natalia Nykiel
 4. Natalia Przybysz
 5. Kayah
 6. Sylwia Grzeszczak
 7. Daria Zawiałow
 8. Margaret
 9. Sarsa
 10. Mela Koteluk
Dodatkowo, Spotify przygotowało zestawienie najpopularniejszych artystek na całym świecie. Oto top 10:

 1. Taylor Swift
 2. Camila Cabello
 3. Dua Lipa
 4. Rihanna
 5. Demi Lovato
 6. Sia
 7. Selena Gomez
 8. Shakira
 9. Ariana Grande
 10. Beyoncé
Załączniki

Pobierz wszystkie

Najpopularniejsze polskie artystki.png

grafika | 157 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Spotify świętuje Międzynarodowy Dzień Jogi!

Joga to starożytna sztuka praktykowana od ponad 5000 lat, zdobywająca jednak coraz większą rzeszę fanów również w Polsce. Jogini na całym świecie czerpią z praktykowania jogi benefity zarówno fizyczne, jak i emocjonalne, gdyż uważa się ją za relaksującą i uspokajającą. Nie oznacza to wcale, że muzyka towarzysząca jodze musi utrzymywać podobne nastroje.
Czy Książę Harry i Meghan Markle zatańczą swój pierwszy taniec do utworu Eda Sheerana? Dane Spotify mówią, że to prawdopodobne

Czy Książę Harry oraz Meghan Markle wykonają swój pierwszy oficjalny taniec jako mąż i żona do muzyki Adele, Ellie Goulding, Eltona Johna czy może zupełnie innego artysty? Królewski ślub, który odbędzie się już 19 maja, wywołuje coraz większe emocje, a spekulacji pojawia się coraz więcej.
Muzyczne motywacje na nowy rok od Spotify

Jak co roku, wraz z początkiem stycznia frekwencja na siłowniach gwałtownie wzrasta. Zadbać o kondycję to jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych Polaków. Jednak wytrwać w tym zamierzeniu nie jest wcale łatwo. Jedną z lepszych form motywacji okazuje się być odpowiednio dobrana playlista.
I will always love you, czyli..złóż życzenia swojej mamie za pomocą Spotify

26 maja to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku, bo właśnie wtedy obchodzimy Dzień Matki. Aby uczcić to święto, serwis Spotify przygotował specjalne playlisty, dzięki którym w nietypowy sposób możemy przekazać naszym mamom, jak wiele dla nas znaczą.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.