Spotify ze specjalnymi playlistami na Dzień Kobiet

Spotify ze specjalnymi playlistami na Dzień Kobiet

Opublikowany

Spotify celebruje artystki z całego świata! Brodka na globalnej playliście i specjalne zestawienie dedykowane Polkom

Z dedykacją dla Polek, w Spotify pojawiła się specjalna playlista Dziewczyny mają głos! Tytuł nie jest przypadkowy, to jednocześnie ukłon w stronę najpopularniejszych polskich wokalistek ostatnich lat oraz manifest kobiecej siły i możliwości. Na playliście znalazły się utwory takich artystek jak: Brodka, Natalia Nykiel, Natalia Przybysz, Justyna Święs, Mery Spolsky czy Rosalie. Wszystkie utwory zostały dobrane w sposób, by dać słuchaczom wgląd w kobiecy świat i przybliżyć żeński punkt widzenia. Sama playlista powstała, aby motywować, dodawać kobietom odwagi i siły by iść własną drogą.  
Spotify co roku angażuje się w promowanie artystek, jest to jednak szczególnie widoczne właśnie 8 marca. W serwisie pojawiła się także globalna playlista Amplify: Women of the World, która celebruje talenty wokalistek z całego świata… również z Polski! Na playliście znalazł się utwór Horses Brodki! Co więcej, nasza reprezentantka została dodatkowo wyróżniona przez twórców muzycznej składanki i znajdzie się na okładce playlisty w tym miesiącu.
Z okazji Dnia Kobiet, Spotify sprawdziło także, które kobiece, polskie głosy królują w naszych słuchawkach. Oto to polskie artystki w Spotify:
 1. Ania Dąbrowska
 2. Brodka
 3. Natalia Nykiel
 4. Natalia Przybysz
 5. Kayah
 6. Sylwia Grzeszczak
 7. Daria Zawiałow
 8. Margaret
 9. Sarsa
 10. Mela Koteluk
Dodatkowo, Spotify przygotowało zestawienie najpopularniejszych artystek na całym świecie. Oto top 10:

 1. Taylor Swift
 2. Camila Cabello
 3. Dua Lipa
 4. Rihanna
 5. Demi Lovato
 6. Sia
 7. Selena Gomez
 8. Shakira
 9. Ariana Grande
 10. Beyoncé

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Najpopularniejsze polskie artystki.png

grafika | 157 KB

Pobierz