Muzyczna Mapa Świata - sprawdź kogo słuchamy najchętniej w największych miastach w Polsce i na świecie 
Kopiuj tekst

Muzyczna Mapa Świata - sprawdź kogo słuchamy najchętniej w największych miastach w Polsce i na świecie 

Bokka króluje we Wrocławiu Krakowie i Poznaniu. W Sztokholmie najpopularniejszy jest zespół Deportees.

Spotify przedstawia Muzyczną Mapę Świata – interaktywny przewodnik po muzycznych trendach w różnych miastach na całym świecie. Mapa dostarcza przeszło 1000 playlist z różnych miast, które pokazują aktualne zestawienia najbardziej popularnych utworów w każdym z nich. Dzięki badaniom przeprowadzonym przez Spotify możemy sprawdzić, jakie piosenki królowały też w największych polskich miastach – Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i wielu innych. 

Mapa aktualizuje się automatycznie co dwa tygodnie, pozwalając słuchaczom wybrać się w muzyczną podróż po świecie i być na bieżąco z aktualnymi trendami muzycznymi każdego z dostępnych miast. Podczas każdej aktualizacji analizowanych jest ponad 20 miliardów utworów odsłuchanych przez użytkowników Spotify.

Światowe tendencje, jakie można wskazać na podstawie mapy, to między innymi:
  • - Świat kocha Hip Hop – ten gatunek pojawiał się na playlistach znacznie częściej niż inne, niezależnie od szerokości geograficznej, czy języka.
  • - Lokalni artyści górą! – wykonawcy są o wiele bardziej popularni w miastach, w których mieszkają. Trend ten widoczny jest w każdym gatunku muzycznym.
Na podstawie danych z polskich miast również możemy wyciągnąć kilka wniosków:
- Warszawa i Łódź oszalały na punkcie ostatniego singla Dawida Podsiadło
- Gdańsk zasłuchuje się w Mikromusic
- Wrocław, Kraków i Poznań odsłuchują nowy album grupy Bokka
- Katowice wciąż zapętlają Taco Hemingwaya

A tak wyglądają gusta użytkowników Spotify w innych miastach z całego świata:
- Berlin skłania się ku stylowi Billy'ego Redfielda
- Rio de Janeiro kocha MC Novinho da Praça
- Londyn nie może wylączyć zespołu WSTRN
- Sydney ma dużą rzeszę fanów Conrada Sewella
- Sztokholm uwielbia Deportees
- Los Angeles rozbrzmiewa dźwiękami rapera Ad

Poniżej zamieściliśmy kod do osadzenia Muzycznej Mapy na stronie internetowej czy blogu. Mapa będzie aktualizowana regularnie co dwa tygodnie:Aby umieścić mapę na stronie internetowej, wystarczy przekleić poniższy kod:
<iframe width='100%' height='520' frameborder='0' src='https://eliotvb.cartodb.com/viz/971d1556-0959-11e5-b1a4-0e9d821ea90d/embed_map' allowfullscreen webkitallowfullscreen mozallowfullscreen oallowfullscreen msallowfullscreen></iframe>

Playlisty wybranych miast w Polsce:

Warszawa
Gdańsk

Łódź

Wrocław
Kraków
 Poznań 
Katowice

Użytkownicy mają do dyspozycji również listę wszystkich dostępnych miast z Muzycznej Mapy do słuchania w streamingu z poziomu przeglądarki: http://everynoise.com/everyplace.cgi

Dowiedz się więcej o Muzycznej Mapie tutaj.

Informacje dla wydawców

Spotify jest wielokrotnie nagradzanym cyfrowym muzycznym serwisem streamingowym, który oferuje dostęp na żądanie do ponad 30 milionów* utworów. Naszym marzeniem jest, aby świat muzyki stał się dostępny dla każdego bez względu na miejsce i czas. Spotify sprawia, że odkrywanie muzyki, zarządzanie i dzielenie się nią jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jednocześnie ważne jest dla nas wsparcie artystów.

Spotify jest dostępne w 58 krajach na całym świecie, z ponad 75 milionami aktywnych użytkowników i przeszło 20 milionami korzystających z płatnego abonamentu.
Od momentu premiery w Szwecji w 2008 roku Spotify przekazał ponad trzy miliardy dolarów organizacjom zrzeszającym właścicieli praw autorskich. Spotify jest drugim co do wielkości cyfrowym źródłem przychodów wytwórni płytowych w Europie oraz największym i odnoszącym największe sukcesy serwisem streamingowym tego typu na świecie.

*Globalna liczba utworów. Katalog może różnić się w zależności od rynku.

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.