Muzyczne motywacje na nowy rok od Spotify
Kopiuj tekst

Muzyczne motywacje na nowy rok od Spotify

Jak co roku, wraz z początkiem stycznia frekwencja na siłowniach gwałtownie wzrasta. Zadbać o kondycję to jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych Polaków. Jednak wytrwać w tym zamierzeniu nie jest wcale łatwo. Jedną z lepszych form motywacji okazuje się być odpowiednio dobrana playlista.

O tym, że ulubiona muzyka pomaga wytrwać w noworocznych postanowieniach wiedzą użytkownicy Spotify, którzy stworzyli ponad 25 milionów playlist dedykowanych specjalnie do ćwiczeń i treningów. W końcu nic tak nie dodaje energii jak brzmienie ulubionych kawałków.

Jaka muzyka najskuteczniej sprawdza się podczas wysiłku fizycznego? Serwis Spotify przygotował zestawienie najpopularniejszych piosenek do ćwiczeń w Polsce i na całym świecie.
Już po raz drugi utwór „Till I Collapse” Eminema jest najczęściej odtwarzanym kawałkiem na liście najpopularniejszych piosenek do ćwiczeń na świecie. Utwór pozostaje niezmiennym faworytem słuchaczy w czasie treningów. Co więcej hit rapera z 2002 roku – „Lose Yourself” również znalazł się w pierwszej piątce top piosenek treningowych. Oba utwory cieszą się ogromną popularnością również  wśród dbających o formę Polaków.

Motywacji do bycia fit, słuchacze szukają również wśród młodszych talentów, takich jak Dua Lipa czy Camila Cabello - muzycznych objawień 2017 roku. Utwory obu artystek znalazły się w pierwszej dziesiątce obok przeboju „rockstar” Post Malone, który zajął drugie miejsce na światowej top liście piosenek najczęściej wybieranych na czas treningów.
Dane zebrane przez ekspertów Spotify pokazują, że liczba odtworzeń playlist, przy których najchętniej  trenują słuchacze, faktycznie rośnie po 1 stycznia. Szczyt popularności muzyka do ćwiczeń osiąga około 24 stycznia, ale już po 14 lutego liczba odtworzeń znacząco spada.

Najpopularniejsze piosenki do ćwiczeń na świecie:

 1. Eminem - Till I Collapse
 2. Post Malone - rockstar
 3. Eminem - Lose Yourself - Soundtrack Version
 4. Kendrick Lamar - HUMBLE.
 5. Axwell /\ Ingrosso - More Than You Know
 6. J Balvin - Mi Gente (feat. Beyoncé)
 7. Camila Cabello - Havana
 8. Jax Jones - You Don't Know Me - Radio Edit
 9. Dua Lipa - New Rules
 10. Kanye West - POWER

Najpopularniejsze piosenki do ćwiczeń w Polsce:

 1. Axwell /\ Ingrosso - More Than You Know
 2. Eminem - Till I Collapse
 3. Jax Jones - You Don't Know Me - Radio Edit
 4. Eminem - Lose Yourself - Soundtrack Version
 5. Avicii - Lonely Together (feat. Rita Ora)
 6. Fort Minor - Remember The Name (feat. Styles Of Beyond)
 7. Sean Paul - No Lie - Sam Feldt Remix
 8. Kungs - This Girl (Kungs Vs. Cookin' On 3 Burners) - Kungs Vs. Cookin' On 3 Burners
 9. J Balvin - Mi Gente (feat. Beyoncé)
 10. Ed Sheeran - Shape of You

Najpopularniejsze playlisty na trening w Polsce:

 1. Workout Mix
 2. Nike Running Tempo Mix
 3. SZMEXY TRENING
 4. hard rock workout
 5. Running Workout Goals
 6. Fitness Beats
 7. Gym Motivation
 8. Sport Power
 9. SIŁOWNIA
 10. Training Power
Powiązane artykuły
Spotify świętuje Międzynarodowy Dzień Jogi!

Joga to starożytna sztuka praktykowana od ponad 5000 lat, zdobywająca jednak coraz większą rzeszę fanów również w Polsce. Jogini na całym świecie czerpią z praktykowania jogi benefity zarówno fizyczne, jak i emocjonalne, gdyż uważa się ją za relaksującą i uspokajającą. Nie oznacza to wcale, że muzyka towarzysząca jodze musi utrzymywać podobne nastroje.
Czy Książę Harry i Meghan Markle zatańczą swój pierwszy taniec do utworu Eda Sheerana? Dane Spotify mówią, że to prawdopodobne

Czy Książę Harry oraz Meghan Markle wykonają swój pierwszy oficjalny taniec jako mąż i żona do muzyki Adele, Ellie Goulding, Eltona Johna czy może zupełnie innego artysty? Królewski ślub, który odbędzie się już 19 maja, wywołuje coraz większe emocje, a spekulacji pojawia się coraz więcej.
Spotify ze specjalnymi playlistami na Dzień Kobiet

Spotify celebruje artystki z całego świata! Brodka na globalnej playliście i specjalne zestawienie dedykowane Polkom
I will always love you, czyli..złóż życzenia swojej mamie za pomocą Spotify

26 maja to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku, bo właśnie wtedy obchodzimy Dzień Matki. Aby uczcić to święto, serwis Spotify przygotował specjalne playlisty, dzięki którym w nietypowy sposób możemy przekazać naszym mamom, jak wiele dla nas znaczą.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.