Serwis Spotify podsumował świąteczne preferencje swoich użytkowników na całym świecie!
Kopiuj tekst

Serwis Spotify podsumował świąteczne preferencje swoich użytkowników na całym świecie!

Użytkownicy Spotify kochają świąteczną muzykę! W serwisie znajduje się ponad 18 milionów playlist nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia. Tradycją stało się, że pierwsze dźwięki świątecznych przebojów słyszymy już w listopadzie. Jednak, jak wynika z badań przeprowadzonych przez ekspertów Spotify, dla wielu miłośników muzyki to zdecydowanie za wcześnie.

Serwis Spotify stworzył interaktywną mapę ukazującą, w którym momencie mieszkańcy poszczególnych państw zaczynają wczuwać się atmosferę nadchodzących Świąt. Wynika z niej m.in., że magicznym dniem, kiedy Polacy zaczynają słuchać muzyki świątecznej był 19 listopada. Ponadto, 16 grudnia aż 11% muzyki odtwarzanej w Polsce na Spotify to była właśnie muzyka świąteczna!
Jak wynika z zebranych danych, Polska jest 20 krajem na świecie, jeśli chodzi o ilość świątecznej muzyki słuchanej przez użytkowników. Jeśli spojrzeć na ubiegły rok, to polskim utworem, który najczęściej pojawiał się w głośnikach polskich słuchaczy w okresie Bożonarodzeniowym było A kto wie czy za rogiem w wykonaniu Margaret i Siemachy.
Dodatkowo, Spotify zebrał listę 10 najpopularniejszych piosenek świątecznych na świecie:
  1. Mariah Carey - All I Want for Christmas Is You
  2. Wham! - Last Christmas
  3. Michael Bublé - It's Beginning To Look A Lot Like Christmas
  4. Justin Bieber - Mistletoe
  5. Ariana Grande - Santa Tell Me
  6. Andy Williams - It's the Most Wonderful Time of the Year
  7. Band Aid - Do They Know It's Christmas? (1984 Version)
  8. The Pogues - Fairytale of New York (feat. Kirsty MacColl)
  9. Bing Crosby - White Christmas
  10. Frank Sinatra - Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
Chyba nikogo nie zdziwi, że gusta muzyczne różnią się w zależności od wieku. Jak wynika z danych Spotify, świąteczne przeboje cieszą się szczególną popularnością wśród starszych słuchaczy. Spotify przygotował listę najpopularniejszych utworów na długie zimowe wieczory w zależności od grupy wiekowej:
Wszystkie świąteczne playlisty, zarówno polskie, jak i zagraniczne dostępne są w aplikacji Spotify w Gatunkach i Nastrojach w sekcji Wesołych Świąt.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.