David Guetta i magia dwóch miliardów

David Guetta i magia dwóch miliardów

Francuski DJ nowym rekordzistą Spotify

David Guetta, popularny producent i muzyk, osiągnął kolejny sukces – fani francuskiego DJ-a odsłuchali jego utwory w Spotify już ponad 2 miliardy razy. Do tej pory takim wyczynem mogli się pochwalić jedynie Eminem oraz Ed Sheeran. Guetta stał się tym samym pierwszym francuskim artystą i pierwszym wykonawcą muzyki EDM, który pobił ten rekord. Jego profil w Spotify śledzi już rekordowe 6,8 miliona fanów, a każdego miesiąca jego muzyki słucha 15 milionów użytkowników.

Chciałbym Wam, moim fanom, podziękować za pomoc w osiągnięciu tego niezwykłego rekordu, 2 miliardy odtworzeń w Spotify to coś niesamowitego! – skomentował David Guetta.

To niesamowite móc obserwować jak David wpisał się do elitarnego klubu „2 miliardów odtworzeń”. Jest pierwszym DJem, który pobił ten rekord, co jest świetnym osiągnięciem. Patrząc jednak jak muzyka dance zyskuje na popularności jako gatunek, jestem przekonany, że wkrótce znajdą się w nim kolejni artyści. Wielkie podziękowania dla Spotify za wspólną pracę, która to umożliwiła, i dla Davida, który tworzy niezwykłą muzykę uwielbianą przez fanów! – powiedział Bart Cools, EVP Global Marketing i A&R Dance Music w Warner Music Group.

Will Hope, Director of Label Relations w Spotify, dodał: David Guetta to jeden z najpopularniejszych artystów w Spotify na całym świecie, więc jego najnowszy rekord nie jest zaskoczeniem. Warto jednak odnotować, że udało mu się go pobić dzięki 15 milionom oddanych fanów w Spotify, którzy słuchają jego muzyki każdego miesiąca.

Najnowszy singiel Guetty Hey Mama z gościnnym występem Nicki Minaj, Bebe Rexha, Afrojack został odsłuchany już 95 milionów razy i obecnie zajmuje 6 miejsce na globalnej liście najpopularniejszych utworów w Spotify. Regularnie aktualizowany przegląd ulubionych kawałków i największych muzycznych inspiracji francuskiego artysty The David Guetta Selection jest dostępny w Spotify:W ramach podziękowania dla swoich fanów Guetta opublikował również wyjątkowy remiks swojego singla Hey Mama, przygotowany przez holenderskiego DJ i producenta muzycznego Boaz Van De Beats.Informacje dla wydawców

W razie potrzeby, po prawej stronie ekranu znajduje się fotografia Davida Guetty (autor: Ellen von Unwerth). 

Spotify jest wielokrotnie nagradzanym cyfrowym muzycznym serwisem streamingowym, który oferuje dostęp na żądanie do ponad 30 milionów* utworów. Naszym marzeniem jest, aby świat muzyki stał się dostępny dla każdego bez względu na miejsce i czas. Spotify sprawia, że odkrywanie muzyki, zarządzanie i dzielenie się nią jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jednocześnie ważne jest dla nas wsparcie artystów.
Spotify jest dostępne w 58 krajach na całym świecie, z ponad 75 milionami aktywnych użytkowników i przeszło 20 milionami korzystających z płatnego abonamentu.

Od momentu premiery w Szwecji w 2008 roku Spotify przekazał ponad trzy miliardy dolarów organizacjom zrzeszającym właścicieli praw autorskich. Spotify jest drugim co do wielkości cyfrowym źródłem przychodów wytwórni płytowych w Europie oraz największym i odnoszącym największe sukcesy serwisem streamingowym tego typu na świecie.
*Globalna liczba utworów. Katalog może różnić się w zależności od rynku.

Załączniki

Pobierz wszystkie

DAVID_GUETTA_by_Ellen_von_Unwerth__NYC_Sept_2014__07-1636.jpg

grafika | 15,6 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.