Świąteczny nastrój dzięki Spotify

Świąteczny nastrój dzięki Spotify

Odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęło się już na dobre. Jak wynika z danych Spotify 1 grudnia jest właśnie tym dniem, kiedy wielu z nas przechodzi na tryb świąteczny. Według danych z poprzednich lat, liczba odtworzeń świątecznej muzyki na całym świecie wzrośnie o 350% z dnia na dzień. A co czeka fanów muzyki w serwisie?

W ramach projektu Spotify Singles, Spotify zaprosiło kilkoro najpopularniejszych artystów do nagrania coverów świątecznych klasyków. Na specjalnej playliście znalazły się m.in. Rockin' Around Christmas Tree w wykonaniu Miley Cyrus, I’ll be Home for Christmas w coverze Demi Lovato czy Rudolph the Rednose Reindeer nagrany przez rapera DMXa.
Co więcej, na polskich użytkowników serwisu Spotify czekają specjalnie przygotowane playlisty świąteczne. Na jednej z nich pt. Idą Święta znalazły się najbardziej kultowe piosenki świąteczne: All I Want for Christmas Is You, Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!, Santa Claus Is Comin’ To Town czy Jingle Bells Rock. Serwis przygotował także coś dla fanów polskiej muzyki świątecznej - playlista Polskie Święta powinna zadowolić wszystkich fanów rodzimych artystów. Na liście znalazły się m.in. takie utwory jak Kto wie? grupy De Su, Z Kopyta Kulig Rwie Skaldów, Pada Śnieg w wykonaniu Edyty Górniak czy Dzień jeden w roku Czerwonych Gitar. Wszystkie świąteczne playlisty dostępne są w Wesołych Świąt w sekcji Gatunki i nastroje.
A jakiej muzyki słuchają użytkownicy Spotify w tym magicznym czasie? Choć mogłoby się wydawać, że najpopularniejszym utworem świątecznym jest utwór Last Christmas grupy Wham!, to jak pokazują dane serwisu, numerem #1 jest All I Want For Christmas Is You Mariah Carey z 217 milionami streamów. Na miejscu drugim znalazło się Last Christmas, a podium zamyka It's Beginning To Look A Lot Like Christmas Michaela Bublé. W Polsce podium różni się nieznacznie:

TOP 10 najpopularniejszych utworów świątecznych w Polsce:
Mariah Carey - All I Want for Christmas Is You
Wham! - Last Christmas
Bing Crosby,Frank Sinatra - Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
Andy Williams - It's the Most Wonderful Time of the Year
Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone
José Feliciano - Feliz Navidad
Céline Dion - Happy Xmas (War Is Over)
Michael Bublé - It's Beginning To Look A Lot Like Christmas
Bruce Springsteen - Santa Claus Is Comin' to Town - Single Version
Ariana Grande - Santa Tell Me
Załączniki

Pobierz wszystkie

Playlista Idą Święta.jpg

grafika | 2,05 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Spotify na Walentynki

Z okazji Walentynek serwis Spotify przygotował zestawienie najpopularniejszych utworów nie tylko miłosnych, ale również antywalentynkowych, najseksowniejszych hitów oraz piosenek dla nieszczęśliwie zakochanych. Nieważne jak skomplikowany jest status waszego związku, na Spotify każdy znajdzie muzykę w rytm bicia własnego serca.
Co łączy Despacito, Shape of You Eda Sheerana oraz Mi Gente J Balvina i Willy’ego Williama?

Wszystkie utwory to niekwestionowane przeboje tego roku. Poza tym, że znalazły się w TOP 20 największych hitów tegorocznych wakacji wśród polskich użytkowników Spotify, łączy je jeszcze jedna wspólna cecha. Jaka? We wszystkich utworach słychać wyraźne inspiracje reggaetonem, gatunkiem, którego popularność na Spotify w ostatnich latach rosła w szybszym tempie niż hip hopu.
Czego Polacy słuchali w trakcie wakacji? Spotify podsumowuje lato 2017

Nikogo nie zdziwi, że megahit Despacito jest królem tego lata - także w Polsce. Kogo jeszcze słuchali Polacy podczas tegorocznych wakacji? Davida Guetty, Imagine Dragons, ale także rodzimych artystów. Po raz pierwszy na liście znalazło się aż 7 utworów polskich wykonawców!
Muzyka na sali operacyjnej - czego słuchają chirurdzy?

Co wspólnego mają Led Zeppelin, AC/DC, Metallica i chirurdzy? Okazuje się, że muzyka to nieodłączny element operacji chirurgicznych. Aż 90 procent chirurgów słucha muzyki na sali operacyjnej - wynika z badania przeprowadzonego przez Spotify we współpracy z aplikacją Figure1. W trakcie operacji najczęściej wybierają rock i pop. Jak mówią, muzyka ma na nich bardzo pozytywny wpływ - pozwala im się uspokoić i skupić na wykonywanej pracy.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.