Chris Martin najpopularniejszym tatą - muzykiem
Kopiuj tekst

Chris Martin najpopularniejszym tatą - muzykiem

Dzień Ojca w Spotify

Bycie ojcem to naprawdę wymagające zadanie. Czy można być dobrym tatą i jednocześnie rozpoznawalną na świecie gwiazdą rocka czy hip-hopu? Serwis muzyczny Spotify sprawdził, którzy ojcowie-muzycy cieszą się największą popularnością w serwisie. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął Chris Martin, lider zespołu Coldplay, tata małych Apple i Mosesa. 

Na podium znaleźli się też: ojciec trójki dzieci i autor hitu Lose Yourself  Eminem oraz Kanye West, tata małej North. Zaraz za nimi uplasował się David Guetta, który poza sceną spełnia się jako ojciec dwójki dzieci. Pierwszą piątkę w rankingu zamknał Chris Brown jako świeżo upieczony ojciec małej Royalty.

Których ojców najczęściej słuchają polscy użytkownicy Spotify? Pierwsze i drugie miejsce - podobnie jak na świecie - zajęli Chris Martin z Coldplay oraz Eminem. Podium zamknął David Guetta. W polskim rankingu znalazł się też rodzimy akcent - pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych ojców w Polsce zamyka łódzki raper i tata małego Jasia, czyli O.S.T.R.

Eksperci Spotify starannie przeanalizowali dane z ostatnich 12 miesięcy, aby wyłonić najpopularniejszych ojców-muzyków. Walka była zacięta, ale to Chris Martin z Coldplay okazał się najczęściej słuchanym tatą w Spotify. Życzymy wszystkiego dobrego wszystkim Ojcom! - podsumowała Angela Watts, VP Communications w Spotify.

Poniżej prezentujemy szczegółowe rankingi oraz playlistę z utworami najpopularniejszych ojców w Spotify.

Najpopularniejsi ojcowie w Spotify:
1. Chris Martin, Coldplay 
2. Eminem 
3. Kanye West 
4. David Guetta 
5. Chris Brown 
6. Ryan Tedder, OneRepublic 
7. Wiz Khalifa 
8. Michael Jackson 
9. Justin Timberlake 
10. JAY Z

Najpopularniejsi ojcowie w Spotify w Polsce:
1. Chris Martin, Coldplay
2. Eminem
3. David Guetta
4. Ryan Tedder, OneRepublic
5. Kanye West
6. Anthony Kiedis, Red Hot Chili Peppers
7. Justin Timberlake
8. Michael Jackson
9. Macklemore & Ryan Lewis
10. O.S.T.R.

Informacje dla wydawców

Spotify jest wielokrotnie nagradzanym cyfrowym muzycznym serwisem streamingowym, który oferuje dostęp na żądanie do ponad 30 milionów* utworów. Naszym marzeniem jest, aby świat muzyki stał się dostępny dla każdego bez względu na miejsce i czas. Spotify sprawia, że odkrywanie muzyki, zarządzanie i dzielenie się nią jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jednocześnie ważne jest dla nas wsparcie artystów.

Spotify jest dostępne w 58 krajach na całym świecie, z ponad 75 milionami aktywnych użytkowników i przeszło 20 milionami korzystających z płatnego abonamentu.
Od momentu premiery w Szwecji w 2008 roku Spotify przekazał ponad trzy miliardy dolarów organizacjom zrzeszającym właścicieli praw autorskich. Spotify jest drugim co do wielkości cyfrowym źródłem przychodów wytwórni płytowych w Europie oraz największym i odnoszącym największe sukcesy serwisem streamingowym tego typu na świecie.

*Globalna liczba utworów. Katalog może różnić się w zależności od rynku.

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.