Spotify promuje polskich artystów

Spotify promuje polskich artystów

Serwis Spotify rusza z kolejną akcją promującą polskich artystów. W warszawskim Śródmieściu, przy stacji metro Politechnika, pojawił się mural Spotify. Mural będzie mieć kilka odsłon, pierwszą z nich jest zapowiedź nowego albumu Taco Hemingwaya.

Mural Spotify powstał w Warszawie, przy stacji Metro Politechnika. Grafika zdobiąca ścianę budynku przy ul. Waryńskiego 7 promuje wydawnictwo popularnego rapera Taco Hemingwaya, pt. „Szprycer”. Wybór artysty jest nieprzypadkowy - Taco Hemingway to obecnie jeden z najpopularniejszych artystów wśród polskich użytkowników Spotify. Zdecydowaliśmy się na rozbudowanie kampanii, którą prowadziliśmy w kanałach społecznościowych, by promować  polskich artystów – powiedział Przemek Pluta, odpowiedzialny za rozwój Spotify w Europie Środkowo-Wschodniej. Działania serwisu Spotify potrwają do końca 2017 roku. W ciągu tych najbliższych miesięcy na ścianie budynku przy Politechnice zobaczymy kilku polskich artystów.
Warszawski mural to kolejna inicjatywa Spotify angażująca i promująca polskich artystów. W kwietniu 2017 r. Serwis uruchomił nowa odsłonę platformy Spotify for Artists. Ponadto od maja do lipca trwały działania promujące polskich artystów w kanałach społecznościowych. Wśród nich znaleźli się m.in. Brodka, grupa LemON, Michał Szpak i Krzysztof Zalewski.  
Taco Hemingway na muralu Spotify

Taco Hemingway na muralu Spotify

Za realizację przedsięwzięcia odpowiada agencja Ideamo. - Namalowanie pierwszego w Polsce muralu Spotify było dla nas zaszczytem, ale także sporym wyznaniem. Pogoda w tym roku jest bardzo kapryśna, ale udało się odsłonić ścianę budynku przed premierą płyty – mural z Taco Hemingwayem można oglądać przy stacji Metro Politechnika. Mural wyróżnia się na tle innych tego typu projektów kompozycją i kolorystyką, co sprawia, że przykuwa uwagę.- powiedział Łukasz Bieniek, założyciel agencji.

Mural malowało 9 artystów, którzy w trakcie 2 dni prac zużyli ponad 215 litrów farby.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Spotify mural_Taco Hemingway5.jpg

grafika | 5,53 MB

Pobierz
Spotify mural_TacoHemingway2.jpg

grafika | 4,38 MB

Pobierz
Spotify mural_Taco Hemingway3.jpg

grafika | 4,31 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.