Spotify przedstawia Playlist Targeting - nowe narzędzie dla reklamodawców 
Kopiuj tekst

Spotify przedstawia Playlist Targeting - nowe narzędzie dla reklamodawców 

Dzięki danym uzyskanym na podstawie odtworzeń 1,5 miliarda playlist dostępnych w Spotify, firmy mogą docierać do odbiorców także na podstawie zwyczajów muzycznych

Spotify for Brands, platforma pozwalająca markom na unikalny kontakt z konsumentami, zostaje dziś wzbogacona o funkcję Playlist Targeting – pierwsze takie narzędzie, dzięki któremu firmy będą mogły dotrzeć do odbiorców o określonym profilu zachowań muzycznych.

Szukając muzyki w Spotify, użytkownicy często kierują się jasnymi kryteriami, np. dobierając playlistę do odpowiedniego rodzaju ćwiczeń czy do pracy. Już od 1 maja, reklamodawcy będą mogli adresować swoje treści do określonej grupy wyselekcjonowanej na podstawie odtworzeń 1,5 miliarda playlist dostępnych w Spotify – od entuzjastów sportu, przez osoby słuchające muzyki w drodze do pracy, aż po rodziców szukających utworów dla swoich pociech. 

Wszystkie kierowane kampanie docierają do wysoko zaangażowanej grupy odbiorców działającej na wielu platformach, przy zachowaniu 100% share of voice – średnio 148 minut na użytkownika dziennie (źródło: wewnętrzne dane Spotify).

Muzyka to integralna część naszego codziennego życia, powiedział Jeff Levick, Chief Revenue Officer w Spotify. Nasze nowe narzędzie do kierowania kampanii bazuje na znajomości zachowań naszych użytkowników w 58 różnych krajach. Pozwala to na niespotykany dotąd sposób docierania do użytkowników streamingu.

Kierowanie reklam według słuchanej muzyki (Playlist Targeting) jest częścią zaktualizowanego pakietu Spotify Audience Targeting, który pozwala na dokładne targetowanie kampanii na różnych platformach. Firmy mogą docierać do pożądanej grupy nie tylko na podstawie takich kryteriów, jak płeć, wiek, położenie czy język, ale też w oparciu o konkretne zwyczaje muzyczne, tj. rodzaj odsłuchiwanej muzyki (gatunek czy rodzaj playlisty) oraz pory dnia i sposób słuchania muzyki (urządzenie mobilne lub komputer stacjonarny). Istnieje również możliwość przeprowadzania kampanii na wielu platformach, co pozwala wzbogacić komunikację z konsumentami w (różne komunikaty na każdej z platform). Spotify Audience Targeting działa w oparciu o całość zarejestrowanych danych, w tym płeć, wiek, położenie, zwyczaje czy upodobania muzyczne. Więcej informacji można znaleźć na stronie spotify.com/brands/targeting.

Playlist Targeting to najnowsza funkcja stale rozwijanego pakietu dla firm Spotify for Brands, który oferuje komunikaty dźwiękowe, wideo oraz graficzne, dostosowane indywidualnie do każdej kampanii. Spotify przedstawiło pierwsze reklamy wideo – Video Takeover i Sponsored Sessions – na jesieni 2014 roku, udostępniając markom całkowicie nowy sposób na dotarcie do swoich konsumentów za pomocą komunikatów różnego rodzaju na wielu platformach. W porównaniu z rokiem wcześniejszym, przychód z reklam wzrósł o 53% na komputerach stacjonarnych i o 380% na urządzeniach mobilnych (wewnętrzne dane Spotify, zestawienie danych za Q1 2014 i Q1 2015).

O Spotify for Brands
Spotify for Brands łączy firmy z generacją streamingu operując w bogatym środowisku, stworzonym z myślą o 100% oglądalności i 100% share of voice. Dostępne w 58 krajach, Spotify dociera do wysoko zaangażowanej, 60-milionowej grupy odbiorców poprzez smartfony, tablety, komputery i podłączone urządzenia. Typowy użytkownik korzystający z więcej niż jednej platformy spędza ze Spotify 148 minut w ciągu dnia: pracując, ucząc się, jeżdżąc samochodem, ćwicząc czy odpoczywając w domu. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź spotify.com/brands lub obserwuj nas na Twitterze (@SpotifyBrands) czy LinkedInie.


Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.