Metalowe brzmienia mają najwierniejszych muzycznych fanów na świecie
Kopiuj tekst

Metalowe brzmienia mają najwierniejszych muzycznych fanów na świecie

Spotify sprawdziło lojalność fanów według gatunków muzycznych

Jeśli uwielbiasz muzykę, z pewnością masz także swój ulubiony gatunek muzyczny. Badanie Spotify pokazało jednak, że istnieją określone gatunki, których fani wykazują znacznie większe przywiązanie, niż inni. O jakiej muzyce mowa?

Zwycięzca jest jeden - ciężkie, metalowe brzmienia. Według badania Spotify, to właśnie fani Metalu są najbardziej przywiązani do ulubionego gatunku. Dalej na liście Top 5 znalazły się kolejno: Pop, Folk, Country i Rock.

To fascynujące, móc zobaczyć jak wygląda lojalność fanów w tak różnych gatunkach muzycznych. Zgodnie z moimi przewidywaniami, to miłośnicy metalu okazali się być najwierniejsi wobec swojej ulubionej muzyki - Eliot Van Buskirk, data storyteller w Spotify.

W jaki sposób przeprowadzono badanie? Spotify, z pomocą The Echo Nest, zidentyfikowało „bazowych” artystów dla każdego gatunku muzycznego. Aby stworzyć miarę lojalności fanów wobec danego gatunku, podzielono liczbę odtworzeń utworów każdego bazowego artysty przez liczbę ich słuchaczy, a wyniki uszeregowano według poszczególnych gatunków. Całość zaprezentowano na poniższej liście.

Gatunki z najbardziej lojalnymi fanami:
 1. Metal 
 2. Pop
 3. Folk
 4. Country
 5. Rock
 6. Hip Hop
 7. Reggae
 8. Jazz
 9. EDM (elektroniczna muzyka taneczna)
 10. Muzyka klasyczna
 11. Blues
Po więcej informacji zapraszamy na blog Spotify Insights.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.