Spotify przedstawia nowy sposób odkrywania i dzielenia się muzyką

Spotify przedstawia nowy sposób odkrywania i dzielenia się muzyką

Opublikowany

Spotify przedstawia Spotify Codes, czyli zupełnie nowy sposób umożliwiający użytkownikom dzielenie się każdą ścieżką dźwiękową, artystą lub playlistą z taką samą łatwością z jaką robione jest zdjęcie.

Serwis wprowadził dla swoich użytkowników nową funkcjonalność - Spotify Codes, które po przeskanowaniu kodu na telefonie, daje możliwość obserwowania playlist konkretnych użytkowników czy albumów, a także dzielenia się profilem Spotify w kanałach społecznościowych. Co więcej, użytkownicy mogą zrobić zrzut ekranu z kodem, którym dzielą się artyści, aby posłuchać ich najnowszej muzyki. Skanowanie kodów działa również na plakatach oraz billboardach.
Aby sprawdzić Spotify Codes wystarczy kliknąć „…” w prawym górnym rogu w aplikacji mobilnej, a na dole grafiki wyświetli się kod Spotify. Po kliknięciu w grafikę, kod można również zapisać w galerii zdjęć telefonu, aby móc się nim dzielić z przyjaciółmi.

Skanowanie kodów jest równie proste, wystarczy kliknąć na nową ikonę kamery ulokowaną na prawo od wyszukiwarki. Po zeskanowaniu kodu, użytkownicy są automatycznie przekierowywani do konkretnej muzyki.
Spotify codes_2.jpg
Spotify Codes są dostępne dla wszystkich użytkowników posiadających telefony z systemem iOS oraz Android.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.