Nowa platforma dla artystów na Spotify
Nowa platforma dla artystów na Spotify

Nowa platforma dla artystów na Spotify

Serwis Spotify wprowadza zmiany na platformie dla artystów. Od teraz Spotify Fan Insights wejdzie w skład platformy Spotify for Artists, która pozwoli muzykom jeszcze skuteczniej zarządzać profilem oraz docierać do fanów.

Od momentu rozpoczęcia fazy beta projektu w listopadzie 2015 roku, funkcje dostępne w ramach Spotify Fan Insights były sukcesywnie rozwijane, tak aby pomóc artystom lepiej poznać i zrozumieć swoich fanów oraz ich preferencje muzyczne. Przez ostatnie 17 miesięcy dziesiątki tysięcy artystów wzięły udział w testach i systematycznie dzieliły się swoją opinią na temat proponowanych zmian. Dzięki temu zespół Spotify uzyskał informacje o tym, które narzędzia i dane są najbardziej skuteczne w promocji i planowaniu tras koncertowych.

Efektem tych prac jest platforma Spotify for Artists, dostępna dla muzyków od 18 kwietnia br. Dzięki tej zmianie artyści otrzymają dostęp do najważniejszych statystyk dotyczących popularności poszczególnych utworów, informacje na temat fanów oraz narzędzia do zarządzania profilem w jednym miejscu. Co więcej, proces weryfikacji artystów został uproszczony - zniknęła konieczność wypełniania dodatkowego formularza.

Co czeka na artystów na Spotify for Artists?:
  • Informacje na temat fanów - w tej sekcji artyści mogą dowiedzieć się w jakich miejscach świata mają najwięcej fanów, w jakim są wieku, jakiej są płci, jacy inni artyści są w ich grupie szczególnie popularni, a także zobaczyć w jaki sposób słuchają i odkrywają nową muzykę.
  • Statystyki odtworzeń - na platformie artyści mogą także sprawdzić jak często odtwarzane są ich utwory, do jakich playlist są dodawane oraz otrzymać powiadomienie, gdy ich utwór zostanie dodany do jednej z ponad 4,5 tysiąca playlist tworzonych przez Spotify.
  • Zarządzanie profilem artysty - Spotify for Artists to także miejsce, w którym artyści mogą zmienić swoje zdjęcie profilowe oraz wybrać playlisty czy utwory, które będą specjalnie wyeksponowane w sekcji "Wybrane przez Wykonawcę".
  • Wsparcie zespołu technicznego - w specjalnej sekcji umieszczone zostało rozszerzone centrum pomocy z nowymi poradnikami oraz odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie korzystania ze Spotify oraz Spotify for Artists. W razie jakichkolwiek problemów, artyści mogą skontaktować się z zespołem wspierającym Spotify for Artists pod linkiem.
Już teraz wielu artystów z powodzeniem wykorzystuje możliwości oferowane przez Spotify Fan Insights. Na podstawie danych dotyczących swojej popularności, brytyjska piosenkarka Lucy Rose zdecydowała się rozszerzyć swoją trasę koncertową o kilka przystanków w Ameryce Łacińskiej, gdzie jej koncerty spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem fanów.. Ze Spotify Fan Insights aktywnie korzysta także Jake Udell, współwłaściciel firmy TH3RD BRAIN Management, która reprezentuje między innymi takich artystów jak ZHU czy Gallant. Udell zauważył nagły wzrost popularności wspólnego singla ZHU i Skrillexa, Working For It, dzięki czemu jego zespół był w stanie odpowiednio wcześnie opracować plan promocji utworu. Jego rezultatem było ponad 100 milionów odtworzeń singla w Spotify.

Wszyscy użytkownicy, którzy do tej pory korzystali z Fan Insights, otrzymają teraz dostęp do Spotify for Artists bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności. Natomiast pozostałe osoby, które chciałyby zacząć korzystać z funkcji oferowanych przez Spotify for Artists, mogą to zrobić po kliknięciu w link.

Więcej informacji na temat platformy Spotify for Artists można znaleźć na artists.spotify.com

Spotify-for-Artists-Profile-Editor.png
Załączniki

Pobierz wszystkie

Spotify-for-Artists-Logo.png

grafika | 534 KB

Pobierz
Spotify-for-Artists-Profile-Editor.png

grafika | 673 KB

Pobierz
Spotify-for-Artists-Song-View.png

grafika | 205 KB

Pobierz
Spotify-for-Artists-Audience.png

grafika | 239 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.