Przedstawiamy nową odsłonę desktopowej aplikacji Spotify

Przedstawiamy nową odsłonę desktopowej aplikacji Spotify

Opublikowany

Najnowsza aktualizacja, dzięki integracji z Musixmatch, wprowadza podgląd aktualnie słuchanego utworu

Serwis streamingowy Spotify uruchomił dziś nową wersję aplikacji Spotify na desktopy. Platforma, z której każdego dnia korzystają miliony fanów muzyki, została zaktualizowana o kilka nowych funkcji.

Wraz z dzisiejszą aktualizacją, użytkownicy serwisu mają dostęp do tekstów swoich ulubionych utworów. Funkcja jest dostępna dzięki integracji Spotify z Musixmatch, największym na świecie katalogiem tekstów piosenek.

Jak to działa? Wystarczy wybrać dowolną piosenkę i nacisnąć przycisk „Lyrics”, znajdujący się przy pasku odtwarzania. Najpopularniejsze teksty w Spotify można przeszukiwać i przeglądać dzięki funkcji „Explore”.

Najnowsza aktualizacja wprowadza także kilka zmian do funkcji obecnych już obecnych w aplikacji:

  • Dzięki ulepszonym Aktualnościom Znajomych (Friend Feed) odkrywanie muzyki, jakiej słuchają bliskie nam osoby, jest jeszcze prostsze. Wystarczy przesunąć boczny pasek, aby zobaczyć ich playlisty czy ulubionych artystów i utwory.
  • Odświeżone zostały także listy przebojów, w których pojawią się dzienne zestawienia najbardziej rozpowszechnianych utworów: znajdują się tutaj piosenki najczęściej udostępniane i odtwarzane, zależnie od regionu, w którym znajduje się użytkownik. Dodatkowo, w każdym zestawieniu nowa muzyka ma specjalne oznaczenie oraz wskaźniki pokazujące popularność utworów dzień po dniu. 

„Dzisiejsza aktualizacja Spotify z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom. Pracując nad dodanie do aplikacji tekstów piosenek wzorowaliśmy się na wcześniejszych integracjach z zewnętrznymi aplikacjami, takimi jak Songkick, które okazały się strzałem w dziesiątkę” – tłumaczy Dave Price, dyrektor ds. produktu w Spotify.Wraz z powyższymi ulepszeniami aplikacji, a także z nowymi narzędziami dla programistów, z desktopowej wersji Spotify usuwana będzie wyszukiwarka aplikacji oraz aplikacje firm trzecich. Po więcej informacji zapraszamy na blog dla programistów.

Dzisiejsza aktualizacja będzie stopniowo udostępniana użytkownikom desktopowej wersji Spotify w ciągu najbliższych tygodni.

Informacje dla wydawców:

O Spotify

Spotify jest wielokrotnie nagradzanym cyfrowym muzycznym serwisem streamingowym, który oferuje dostęp na żądanie do ponad 30 milionów* utworów. Naszym marzeniem jest, aby świat muzyki stał się dostępny dla każdego bez względu na miejsce i czas. Spotify sprawia, że odkrywanie muzyki, zarządzanie i dzielenie się nią jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jednocześnie ważne jest dla nas wsparcie artystów.

Spotify jest dostępne w 58 krajach na całym świecie, z ponad 60 milionami aktywnych użytkowników i przeszło 15 milionów korzystających z płatnego abonamentu. Od momentu premiery w Szwecji w 2008 roku Spotify przekazał ponad miliard dolarów organizacjom zrzeszającym właścicieli praw autorskich. Spotify jest drugim co do wielkości cyfrowym źródłem przychodów wytwórni płytowych w Europie oraz największym i odnoszącym największe sukcesy serwisem streamingowym tego typu na świecie.

*Globalna liczba utworów. Katalog może różnić się w zależności od rynku.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Musixmatch_Integration_Sia.jpg

grafika | 232 KB

Pobierz
Musixmatch_Integration_Hozier.jpg

grafika | 273 KB

Pobierz
Songkick_Integration.png

grafika | 986 KB

Pobierz
UK_Chart.png

grafika | 116 KB

Pobierz
Viral_Charts_Overview.png

grafika | 1,23 MB

Pobierz
Friend_Feed.png

grafika | 98,6 KB

Pobierz
Desktop_Browse.png

grafika | 1,6 MB

Pobierz
Musixmatch_Integration_Sam_Smith.jpg

grafika | 255 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.