Spotify przedstawia Touch Preview – nowy sposób na odkrywanie i przeglądanie muzyki

Spotify przedstawia Touch Preview – nowy sposób na odkrywanie i przeglądanie muzyki

Opublikowany

- Nowa funkcja aplikacji mobilnej Spotify pozwala na szybki podgląd wybranej muzyki- Jeden gest wystarczy, by nie zgubić właśnie odkrytego utworu

Każdy fan muzyki wie, jak ważna jest możliwość odkrywania nowych wykonawców czy sprawdzenia nowych albumów. Z myślą o tym, serwis Spotify uruchomił dziś funkcję Touch Preview, pozwalającą na jeszcze wygodniejsze przeglądanie muzycznej biblioteki: artystów, albumów, utworów i playlist. 

Od teraz, za pomocą jednego gestu, można szybko sprawdzić playlistę czy brzmienie wybranego zespołu, bez konieczności uruchamiania odtwarzania. Wystarczy przytrzymać palec na ekranie, a muzyka od razu zacznie grać.

Zapisywanie nowych pozycji również zostało uproszczone. Przesunięcie palcem w lewo po ikonie wybranego artysty, playlisty czy utworu dołączy je do kolekcji Twoja Muzyka, natomiast przesunięcie w prawo doda do kolejki odtwarzania. Budowanie swojej kolekcji muzycznej staje się jeszcze przyjemniejsze. 

Obecnie w Spotify jest dostępnych ponad 30 milionów utworów. Nowe funkcje znacznie ułatwiają ich przeglądanie i katalogowanie: 

  • Szybki podgląd muzyki. Wystarczy przytrzymać palec na dowolnej playliście, utworze, albumie czy artyście, aby natychmiast zacząć odsłuch. Przesuwanie palcem spowoduje przejście do kolejnych pozycji; aby odtworzyć cały utwór, wystarczy w niego stuknąć. 
  • Touch Preview nie przeszkodzi w bieżącym odtwarzaniu muzyki. Po zakończeniu podglądu wybranego utworu, Spotify automatycznie wróci do wcześniejszego odtwarzania. 
  • Wybrane utwory można zapisać na później. Wystarczy przesunąć palcem w prawo, aby dodać utwór do kolejki odtwarzania. Przesunięcie w lewo zapisze go w zbiorze Twoja Muzyka. 

„Fani muzyki są przyzwyczajeni do tradycyjnego, mozolnego przeglądania artystów, albumów czy playlist w poszukiwaniu nowej muzyki” mówi Sten Garmark, wiceprezes ds. produktu w Spotify „Dziś chcemy to zmienić z nową funkcją Touch Preview, która sprawi, że odkrywanie nowych kawałków na imprezę, do ćwiczeń czy pracy znów stanie się przyjemnością.” 

Funkcja Touch Preview oraz obsługa nowych gestów są dostępne już dziś w aplikacji Spotify na urządzenia z systemem iOS, a wkrótce zawitają również na inne platformy.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Touch_Preview_2.png

grafika | 898 KB

Pobierz
Touch_Preview_1.png

grafika | 442 KB

Pobierz
Touch_Preview_Recently_Played.png

grafika | 230 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.