Spotify przedstawia Najpopularniejsze Utwory w Twojej Sieci

Spotify przedstawia Najpopularniejsze Utwory w Twojej Sieci

- Codziennie aktualizowane zestawienie najpopularniejszych utworów wśród znajomych - Nowa funkcja pozwala także sprawdzić kogo słuchają nasi znajomi bezpośrednio na stronachalbumów i wykonawców

O nowościach muzycznych często dowiadujemy się od przyjaciół, lubimy kierować się ich rekomendacjami, chętnie też samemu dzielimy się najświeższymi odkryciami. Serwis Spotify postanowił zebrać je wszystkie w jedno miejsce, prezentując nową funkcję, dzięki której w prosty sposób sprawdzimy czego najczęściej słuchają nasi znajomi.

Najpopularniejsze Utwory w Twojej Sieci to nowa lista zawierająca utwory najczęściej odtwarzane przez użytkowników Spotify, których obserwujemy – im bardziej dana piosenka jest popularna w gronie naszych znajomych, tym wyżej znajduje się w zestawieniu. Codziennie aktualizowana lista dostępna jest w sekcji Przeglądaj, obok zakładki Toplisty.

Według danych Spotify, użytkownicy serwisu spędzają sporo czasu na przeglądaniu Spotify w poszukiwaniu nowych playlist czy wykonawców. Podczas gdy nowa funkcja pokazuje najpopularniejsze kawałki w sieci znajomych, na stronach poszczególnych albumów i wykonawców możemy sprawdzić, którzy z użytkowników, których obserwujemy, ostatnio ich słuchali.

„Zawsze postrzegaliśmy użytkowników Spotify jako społeczność,” mówi Charlie Hellman, wiceprezes ds. produktu w Spotify. „Jedno na pięć odtworzeń w Spotify pochodzi z biblioteki innego użytkownika: przykładowo, słuchamy artysty, który przed chwilą leciał w głośnikach naszego znajomego, czy świeżo utworzonej playlisty, stworzonej przez partnera z siłowni.”

Funkcja Najpopularniejsze Utwory w Twojej Sieci już od dziś będzie udostępniana użytkownikom urządzeń z systemami iOS i Android, a niebawem zawita także do aplikacji desktopowej.

Nowe strony artystów i albumów są już dostępne w aplikacji desktopowej Spotify, niedługo pojawią się również w aplikacjach mobilnych.


Załączniki

Pobierz wszystkie

Spotify_przedstawia_Najpopularniejsze_Utwory_w_Twojej_Sieci.png

grafika | 1,01 MB

Pobierz
Logo_Spotify.png

grafika | 67,3 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.