Ed Sheeran najpopularniejszym wykonawcą 2014 roku w Spotify

Ed Sheeran najpopularniejszym wykonawcą 2014 roku w Spotify

Serwis prezentuje najpopularniejsze utwory oraz artystów w zestawieniu Year in Music.

  • Ed Sheeran najczęściej słuchanym wykonawcą w 2014 roku. Jego album x również zanotował największą liczbę odtworzeń
  • Happy Pharrella Williamsa najczęściej odtwarzanym utworem
  • Katy Perry najpopularniejszą artystką
  • Coldplay najczęściej słuchanym zespołem
  • Take me to Church najbardziej rozpowszechnianym utworem
  • Stwórz swoje osobiste podsumowanie muzyczne roku w Spotify na spotify.com/2014

W związku ze zbliżającym się końcem 2014 roku serwis Spotify przygotował zestawienie Yearin Music, podsumowujące muzyczne osiągnięcia ostatnich 12 miesięcy w Polsce i na świecie.

Najczęściej słuchanym wykonawcą 2014 roku był Ed Sheeran. Jego utwory zostały odtworzone aż 860 milionów razy na całym świecie. Od momentu premiery w czerwcu album x zanotował 430 milionów odtworzeń, co czyni go najczęściej słuchanym albumem roku.

Tytuł najpopularniejszej wykonawczyni w Spotify przypadł Katy Perry. Album Dark Horse dominował na listach najpopularniejszych wydawnictw w USA przez 11 tygodni, najdłużej ze wszystkich wydanych w 2014 roku. Piosenkarka zdetronizowała tym samym Rihannę, która tym osiągnięciem mogła się pochwalić przez dwa ostatnie lata.

Irlandzki piosenkarz Hozier, na długo przed podbiciem stacji radiowych, był wyróżniony w Spotify Spotlight jako jedno z odkryć muzycznych. Jego utwór Take Me To Church dominował na liście najczęściej rozpowszechnianych utworów aż przez 47 tygodni, co czyni go najbardziej rozpoznawalnym kawałkiem tego roku. Sam Hozier znalazł się wśród najpopularniejszych nowych wykonawców. Światowe playlisty podbił także utwór Happy Pharrella Williamsa. W Spotify doczekał się 260 milionów odtworzeń i stał się najczęściej słuchaną piosenką tego roku.

Użytkownicy Spotify stworzyli w tym roku 733 miliony playlist. Najpopularniejszą z nich, ‘Today’s Top Hits’, śledzi dziś 2,3 miliona osób. Dzień 10 października został zdominowany przez ciężkie brzmienia – żadnego innego dnia użytkownicy Spotify nie słuchali tak dużo heavy rocka czy metalu. 30 maja najwięcej odtworzeń zanotowały natomiast wszystkie playlisty ze słowem „Happy” w tytule. To był najszczęśliwszy dzień na Spotify!

„To był niesamowity rok, również dla wielu wykonawców obecnych w Spotify. Tylko w tym czasie ponad 50 milionów użytkowników muzyki przesłuchało łącznie 7 miliardów godzin muzyki! Jesteśmy dumni, że Spotify pomaga fanom muzyki odkrywać i dzielić się najlepszymi kawałkami, a wykonawcom docierać do nowych słuchaczy” – skomentował Steve Savoca, Head of Content w Spotify. „Gratulujemy Edowi Sheeranowi tak wiernych fanów. To dzięki nim jego utwory były najczęściej słuchane w tym roku, a album x zdobył tytuł najpopularniejszego wydawnictwa w Spotify”.

Co na ten temat myśli sam Ed Sheeran? „To fantastyczne uczucie znaleźć się przed tyloma świetnymi artystami, co do których byłem pewien, że są bardziej popularni ode mnie”.

Swój sukces skomentował także Hozier: „Bardzo dziękuję moim fanom za słuchanie moich piosenek i dzielenie się nimi z innymi. Spotify odegrało dużą rolę w rozpowszechnieniu muzyki na świecie w takim tempie i dla debiutujących wykonawców jest to nie do przecenienia”.

Na stronie spotify.com/2014 znalazło się więcej danych na temat światowych trendów muzycznych w 2014 roku. Ponadto użytkownicy Spotify mogą stworzyć podsumowanie własnej aktywności w serwisie, którym mogą podzielić się ze znajomymi. W podsumowaniu znajdą się informacje m.in. o najczęściej odtwarzanych utworach, ulubionych wykonawcach czy najczęściej słuchanej playliście. Możemy też sprawdzić, ile czasu spędziliśmy na słuchaniu muzyki, jaki gatunek muzyczny wybieraliśmy najczęściej lub którego dnia najdłużej odtwarzaliśmy muzykę ze Spotify.

Fani muzyki, którzy jeszcze nie używają Spotify, mogą teraz skorzystać ze świątecznej promocji Spotify Premium 3 za 1, otrzymując dostęp do muzyki bez limitów, reklam i w trybie offline aż na 3 miesiące za cenę tylko jednego miesiąca.

Wywiad wideo z Danielem Ekiem (CEO i założyciel Spotify), Edem Sheeranem i Hozierem jest dostępny pod poniższym adresem. Znajdą tam Państwo także materiał gotowy do osadzenia online.

www.ogilvybroadcastpr.com
Username - Spotify
Password - Spotify

Playlistę Spotify Year in Music można osadzić online za pomocą Spotify Play Button, wklejając poniższy kod (po wklejeniu należy usunąć spację po znaku "<"): < iframe src="https://embed.spotify.com/?uri=spotify:user:spotify:playlist:4IsnmxOqrPDXc0SZNnCnW2" width="300" height="380" frameborder="0" allowtransparency="true"></iframe>
:Załączniki

Pobierz wszystkie

Ed_Sheeran_najpopularniejszym_wykonawca__w_Spotify_w_2014_roku.jpeg

grafika | 121 KB

Pobierz
Logo_Spotify.png

grafika | 67,3 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.