Niech żyje Książę - muzyka Prince'a znów w Spotify

Niech żyje Książę - muzyka Prince'a znów w Spotify

Opublikowany

Od 12 lutego fani Prince’a znów mogą słuchać jego muzyki za pośrednictwem Spotify. Serwis ujawnił statystyki dotyczące popularności ikony lat 80. w Spotify.

Fani Prince’a niewątpliwie z radością przyjęli wiadomość o tym, że od 12 lutego znów mogą posłuchać muzyki artysty w serwisie Spotify. Jak pokazują dane serwisu, fani oczekiwali tego momentu – od powrotu Prince’a do Spotify jego muzyka była odtwarzana przez ponad 2 miliony godzin, a jego utwory znalazły się w sumie na ponad 7 milionach playlist. Poniżej prezentujemy kilka interesujących faktów związanych z powrotem katalogu Prince'a na platformę.
Jak wynika ze statystyk Spotify, najwięksi fani Prince’a mieszkają na terenie Stanów Zjednoczonych. Na pewno nikogo nie zdziwi fakt, że najwierniejszymi fanami artysty są mieszkańcy rodzimego miasta Prince’a, czyli Minneapolis w stanie Minnesota.  Poniżej lista miast z największą liczbą słuchaczy muzyki ikony lat 80.

1. Minneapolis, Minnesota, USA
2. Saint Paul, Minnesota, USA
3. New Orleans, Louisiana, USA
4. New York, New York, USA
5. Decatur, Georgia, USA
Niemniej fanów Księcia znajdziemy również i w Polsce. Wśród najpopularniejszych utworów artysty w naszym kraju znalazły się takie hity jak: Purple Rain, Kiss czy 1999. Jak zatem prezentuje się polska TOP10 utworów Prince’a?

1. Purple Rain
2. Let's Go Crazy
3. Kiss
4. When Doves Cry
5. Little Red Corvette
6. 1999
7. Delirious
8. Raspberry Beret
9. Pop Life
10. I Would Die 4 U
Serwis Spotify stworzył także specjalną mapę przedstawiającą wzrost popularności muzyki Prince’a w pierwszym tygodniu od momentu pojawienia się katalogu w Spotify. 
Mapę można osadzić w treści artykuł, wklejając poniższy kod:
<iframe width='100%' height='520' frameborder='0' src='https://spotifymaps.carto.com/u/eliotvb/viz/be045d37-faad-4d73-b9fc-cc305403c6b9/embed_map' allowfullscreen webkitallowfullscreen mozallowfullscreen oallowfullscreen msallowfullscreen></iframe>

Zapraszamy również do zapoznania się z playlistą This is: Prince, na której znajdują się najpopularniejsze utwory artysty.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Spotify na Walentynki

temu

Z okazji Walentynek serwis Spotify przygotował zestawienie najpopularniejszych utworów nie tylko miłosnych, ale również antywalentynkowych, najseksowniejszych hitów oraz piosenek dla nieszczęśliwie zakochanych. Nieważne jak skomplikowany jest status waszego związku, na Spotify każdy znajdzie muzykę w rytm bicia własnego serca.
Świąteczny nastrój dzięki Spotify

temu

Odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęło się już na dobre. Jak wynika z danych Spotify 1 grudnia jest właśnie tym dniem, kiedy wielu z nas przechodzi na tryb świąteczny. Według danych z poprzednich lat, liczba odtworzeń świątecznej muzyki na całym świecie wzrośnie o 350% z dnia na dzień. A co czeka fanów muzyki w serwisie?
Co łączy Despacito, Shape of You Eda Sheerana oraz Mi Gente J Balvina i Willy’ego Williama?

temu

Wszystkie utwory to niekwestionowane przeboje tego roku. Poza tym, że znalazły się w TOP 20 największych hitów tegorocznych wakacji wśród polskich użytkowników Spotify, łączy je jeszcze jedna wspólna cecha. Jaka? We wszystkich utworach słychać wyraźne inspiracje reggaetonem, gatunkiem, którego popularność na Spotify w ostatnich latach rosła w szybszym tempie niż hip hopu.
Czego Polacy słuchali w trakcie wakacji? Spotify podsumowuje lato 2017

temu

Nikogo nie zdziwi, że megahit Despacito jest królem tego lata - także w Polsce. Kogo jeszcze słuchali Polacy podczas tegorocznych wakacji? Davida Guetty, Imagine Dragons, ale także rodzimych artystów. Po raz pierwszy na liście znalazło się aż 7 utworów polskich wykonawców!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.