Niech żyje Książę - muzyka Prince'a znów w Spotify

Niech żyje Książę - muzyka Prince'a znów w Spotify

Opublikowany

Od 12 lutego fani Prince’a znów mogą słuchać jego muzyki za pośrednictwem Spotify. Serwis ujawnił statystyki dotyczące popularności ikony lat 80. w Spotify.

Fani Prince’a niewątpliwie z radością przyjęli wiadomość o tym, że od 12 lutego znów mogą posłuchać muzyki artysty w serwisie Spotify. Jak pokazują dane serwisu, fani oczekiwali tego momentu – od powrotu Prince’a do Spotify jego muzyka była odtwarzana przez ponad 2 miliony godzin, a jego utwory znalazły się w sumie na ponad 7 milionach playlist. Poniżej prezentujemy kilka interesujących faktów związanych z powrotem katalogu Prince'a na platformę.
Jak wynika ze statystyk Spotify, najwięksi fani Prince’a mieszkają na terenie Stanów Zjednoczonych. Na pewno nikogo nie zdziwi fakt, że najwierniejszymi fanami artysty są mieszkańcy rodzimego miasta Prince’a, czyli Minneapolis w stanie Minnesota.  Poniżej lista miast z największą liczbą słuchaczy muzyki ikony lat 80.

1. Minneapolis, Minnesota, USA
2. Saint Paul, Minnesota, USA
3. New Orleans, Louisiana, USA
4. New York, New York, USA
5. Decatur, Georgia, USA
Niemniej fanów Księcia znajdziemy również i w Polsce. Wśród najpopularniejszych utworów artysty w naszym kraju znalazły się takie hity jak: Purple Rain, Kiss czy 1999. Jak zatem prezentuje się polska TOP10 utworów Prince’a?

1. Purple Rain
2. Let's Go Crazy
3. Kiss
4. When Doves Cry
5. Little Red Corvette
6. 1999
7. Delirious
8. Raspberry Beret
9. Pop Life
10. I Would Die 4 U
Serwis Spotify stworzył także specjalną mapę przedstawiającą wzrost popularności muzyki Prince’a w pierwszym tygodniu od momentu pojawienia się katalogu w Spotify. 
Mapę można osadzić w treści artykuł, wklejając poniższy kod:
<iframe width='100%' height='520' frameborder='0' src='https://spotifymaps.carto.com/u/eliotvb/viz/be045d37-faad-4d73-b9fc-cc305403c6b9/embed_map' allowfullscreen webkitallowfullscreen mozallowfullscreen oallowfullscreen msallowfullscreen></iframe>

Zapraszamy również do zapoznania się z playlistą This is: Prince, na której znajdują się najpopularniejsze utwory artysty.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Spotify z nową ofertą dla studentów

Serwis Spotify wprowadza na 33 rynkach specjalną ofertę dla studentów. Dzięki niej zapłacą oni za Spotify Premium połowę dotychczasowej ceny. W Polsce opłata ta wyniesie jedynie 9,99 zł miesięcznie.