Jak w każdym języku powszechnie używanym na świecie, także w muzyce można dostrzec różnice zależne od miejsca, w którym obcują z nią słuchacze. Aby lepiej zrozumieć te różnice, serwis Spotify przygotował interaktywną mapę prezentującą preferencje muzyczne użytkowników w różnych miastach i krajach świata.

Wystarczy kliknąć w nazwę kraju lub miasta, aby odtworzyć playlistę składającą się z utworów szczególnie popularnych w danym rejonie.

Nawigacja odbywa się poprzez przeciąganie mapy.

Mapę można powiększyć lub zmniejszyć używając przycisków znajdujących się w lewym górnym rogu.

Kliknięcie w nazwę miasta pokazuje muzykę, która jest szczególnie popularna na jego terenie – nieproporcjonalnie do innych miejsc. To świetny sposób na poznanie muzycznego charakteru ponad 1000 miast na świecie.

Kliknięcie w nazwę państwa prezentuje kilka szerszych kategorii:
Muzyka charakterystyczna dla regionu: te utwory są szczególnie popularne w danym kraju i wyróżniają go na tle reszty
Muzyka wschodząca: zdobywająca popularność w ostatnim czasie
Muzyka popularna: odtwarzana w domach, klubach i samochodach
Muzyka viralowa: szeroko udostępniana przez użytkowników.

Muzyczna mapa świata aktualizowana jest co tydzień. Zachęcamy do załączenia aktualnej wersji interaktywnej grafiki poprzez link lub osadzając poniższy kod w treści artykułu: <iframe src="https://spotifymaps.github.io/musicalcities/" width="100%" height="600" frameborder="0"></iframe>

Wersja 2.0 mapy (pierwsza wersja dostępna tutaj) zawiera nowe miasta oraz cztery nowe rodzaje playlist dedykowane każdemu krajowi, a także natywny odtwarzacz, dzięki któremu użytkownicy mogą posłuchać muzyki interesujących ich miejsc bezpośrednio z poziomu mapy.

Amanda Amama

Hill+Knowlton Strategies

amanda.amama@hkstrategies.com

+48 695 725 079

Czego słuchamy w trakcie świąt Bożego Narodzenia?

Wszechobecne choinki i przepiękne iluminacje świetlne, centra handlowe przepełnione ludźmi szukającymi prezentów na ostatnią chwilę - wszystko wskazuje na to, że święta Bożego Narodzenia są tuż za rogiem.