Serwis Spotify podsumował 2016 rok!
Serwis Spotify podsumował 2016 rok!
Kopiuj tekst

Serwis Spotify podsumował 2016 rok!

Spotify przedstawia Year in Music, czyli coroczne, muzyczne podsumowanie mijającego roku. Przypomnijmy sobie artystów, utwory i momenty, które uczyniły 2016 rok tak ciekawym.

W tym roku Drake jest nie do powstrzymania – to prawdziwa światowa supergwiazda. Razem ze swoimi tytułami najpopularniejszego albumu i najczęściej odtwarzanej piosenki tego roku, jak i włączając jego udaną trasę koncertową Summer Sixteen, Drake kontynuuje swój zwycięski marsz, jednocześnie angażując swoich fanów tak, jak tylko Drake to potrafi. Nie ma żadnej niespodzianki w tym, że obecnie trzęsie całym przemysłem muzycznym.

– tak o raperze wypowiada się Stefan Blom, Chief Content & Chief Strategy Officer w Spotify.

Rok 2016 był rokiem pełnym odkryć – tak wynika z danych serwisu Spotify. Fani muzyki odkryli w tym roku więcej nowej muzyki i nowych artystów niż kiedykolwiek. Personalizowane playlisty Odkryj w tym tygodniu zostały odtworzone w tym roku już ponad 9 miliardów razy! Zapraszamy do sprawdzenia tegorocznych rankingów i muzycznych trendów 2016 roku na dedykowanej stronie Spotify.com/2016.

Poniżej prezentujemy najważniejsze wyniki tego roku.

Dane Globalne
Najpopularniejsi artyści: 
Po raz drugi z rzędu najczęściej odtwarzanym artystą roku jest Drake z ponad 4,7 miliardami odtworzeń. To więcej niż podwojenie jego zeszłorocznego wyniku – 1,8 miliardów odtworzeń. Tym samym, Drake jest najczęściej odtwarzanym artystą wszechczasów w Spotify z wynikiem ponad 8,7 miliardów odtworzeń.
Oto najpopularniejsi artyści tego roku w Spotify:
1. Drake
2. Justin Bieber
3. Rihanna
4. Twenty One Pilots
5. Kanye West

TOP 5 artystek w Spotify:
Rihanna ponownie kończy rok z tytułem najczęściej odtwarzanej wokalistki roku. Nie udałoby się to bez pracy jej słuchaczy, którzy przesłuchali utwór Work ponad 2,5 miliarda razy w 2016 roku.
1. Rihanna
2. Ariana Grande
3. Sia
4. Adele
5. Fifth Harmony

TOP 5 artystów w Spotify:  
1. Drake
2. Justin Bieber
3. Twenty One Pilots
4. Kanye West
5. Coldplay
TOP 5 utworów w Spotify: 
Utwór Drake’a One Dance dał początek nowemu rekordowi zostawiając daleko w tyle zeszłorocznego zwycięzcę – utwór Lean On grupy Major Lazer z gościnnym udziałem MØ oraz DJ Snake’a – dwukrotnie przebijając zeszłoroczny wynik z 970 milionami odtworzeń.

1. One Dance (feat. WizKid and Kyla) - Drake
2. I Took A Pill in Ibiza - Seeb Remix - Mike Posner
3. Don’t Let Me Down (feat. Daya) - The Chainsmokers
4. Work (feat. Drake) - Rihanna
5. Cheap Thrills - Sia

TOP 5 albumów w Spotify: 
Od kwietniowej premiery Views Drake’a, album został odtworzony ponad 2,45 miliardów razy przez użytkowników w Spotify, czyniąc ją najczęściej odtwarzanym albumem roku.

1. Views - Drake
2. Purpose - Justin Bieber
3. ANTI - Rihanna
4. Blurryface - Twenty One Pilots
5. Beauty Behind The Madness - The Weeknd

TOP 5 playlist w Spotify:
Z ponad 2 milardów playlist Spotify, najczęściej słuchaną była Today’s Top Hits – zestaw ma ponad 12 milionów obserwujących użytkowników

1. Today’s Top Hits
2. Rap Caviar
3. Hot Country
4. Peaceful Piano
5. Baila Reggaeton
A kogo pokochali Polacy w 2016 roku? Jak wynika z danych Spotify, numerem 1. w słuchawkach polskich użytkowników serwisu był zespół Twenty One Pilots. Najczęściej słuchanym męskim głosem był Drake. Co ciekawe, na 3. miejscu najpopularniejszych artystów, znalazł się polski raper – Taco Hemingway! Wśród wokalistek ponownie zwyciężyła Rihanna.

Który album przypadł Polakom najbardziej do gustu? Wydany w tym roku album Purpose Justina Biebera. Natomiast najczęściej odtwarzanym utworem było Cheap Thrills australijskiej wokalistki Sia. Poniżej prezentujemy zestawienie najpopularniejszym artystów, albumów oraz utworów wśród polskich fanów muzyki w Spotify.
Najpopularniejsi artyści: 
1. Twenty One Pilots
2. Drake
3. Coldplay
4. Rihanna
5. Justin Bieber

TOP 5 artystek: 
1. Rihanna
2. Sia
3. Ariana Grande
4. Adele
5. Selena Gomez

TOP 5 artystów: 
1. Drake
2. Justin Bieber
3. Taco Hemingway
4. Shawn Mendes
5. Calvin Harris

TOP 5 zespołów: 
1. Twenty One Pilots
2. Coldplay
3. Major Lazer
4. The Chainsmokers
5. Imagine Dragons

TOP 5 utworów: 
1. Sia - Cheap Thrills
2. Alan Walker - Faded
3. Twenty One Pilots - Stressed Out
4. The Chainsmokers - Don't Let Me Down
5. Mike Posner - I Took A Pill In Ibiza - Seeb Remix

TOP 5 albumów:
Jeśli chodzi o najpopularniejszy album tego roku, to nie powinno już nas dziwić zainteresowanie koncertem Justina Biebera, który odbył się w Krakowie – najczęściej słuchanym albumem 2016 roku było właśnie Purpose Justina Biebera.

1. Purpose - Justin Bieber
2. Blurryface - Twenty One Pilots
3. ANTI - Rihanna
4. Views - Drake
5. Peace Is The Mission: Extended - Major Lazer
infograpfika_PL.jpg
Powiązane artykuły
Spotify na Walentynki

Z okazji Walentynek serwis Spotify przygotował zestawienie najpopularniejszych utworów nie tylko miłosnych, ale również antywalentynkowych, najseksowniejszych hitów oraz piosenek dla nieszczęśliwie zakochanych. Nieważne jak skomplikowany jest status waszego związku, na Spotify każdy znajdzie muzykę w rytm bicia własnego serca.
Świąteczny nastrój dzięki Spotify

Odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęło się już na dobre. Jak wynika z danych Spotify 1 grudnia jest właśnie tym dniem, kiedy wielu z nas przechodzi na tryb świąteczny. Według danych z poprzednich lat, liczba odtworzeń świątecznej muzyki na całym świecie wzrośnie o 350% z dnia na dzień. A co czeka fanów muzyki w serwisie?
Co łączy Despacito, Shape of You Eda Sheerana oraz Mi Gente J Balvina i Willy’ego Williama?

Wszystkie utwory to niekwestionowane przeboje tego roku. Poza tym, że znalazły się w TOP 20 największych hitów tegorocznych wakacji wśród polskich użytkowników Spotify, łączy je jeszcze jedna wspólna cecha. Jaka? We wszystkich utworach słychać wyraźne inspiracje reggaetonem, gatunkiem, którego popularność na Spotify w ostatnich latach rosła w szybszym tempie niż hip hopu.
Czego Polacy słuchali w trakcie wakacji? Spotify podsumowuje lato 2017

Nikogo nie zdziwi, że megahit Despacito jest królem tego lata - także w Polsce. Kogo jeszcze słuchali Polacy podczas tegorocznych wakacji? Davida Guetty, Imagine Dragons, ale także rodzimych artystów. Po raz pierwszy na liście znalazło się aż 7 utworów polskich wykonawców!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.